Wiceszef MSWiA odpowiedział Tuskowi w ostrych słowach. „Pusta jest jedynie głowa tego, kto…”

Donald Tusk twierdzi, ze ośrodek szkoleniowy CBA w Lucieniu stoi pusty. Tymczasem w Lucieniu jest 200 uchodźców – pisze na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.
Donald Tusk Wiceszef MSWiA odpowiedział Tuskowi w ostrych słowach. „Pusta jest jedynie głowa tego, kto…”
Donald Tusk / fot. PAP/Rafał Guz

Podczas sobotniego kongresu programowego PO w Warszawie lider tej partii Donald Tusk stwierdził, że Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz PKN Orlen mają puste ośrodki, które mogłyby wykorzystać do tego, by zakwaterować tam uchodźców z Ukrainy.

– Ludzie są gotowi nadal nieść pomoc, ale nie wytrzymają bez zorganizowanego systemu wsparcia. W Płocku stoją puste ośrodki CBA i Orlenu, a wojewoda każe prezydentowi kierować ludzi na hale – mówił Tusk.

Wąsik odpowiada

Do jego słów odniósł się w mediach społecznościowych wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, który przekazał, że w ośrodku szkoleniowym CBA w Lucieniu przebywa 200 uchodźców.

Donald Tusk twierdzi, ze ośrodek szkoleniowy CBA w Lucieniu stoi pusty. Tymczasem w Lucieniu jest 200 uchodźców - żony i dzieci funkcjonariuszy ukraińskiej służby antykorupcyjnej NABU” – napisał Wąsik.

Pusta jest jedynie głowa tego, kto tak perfidnie kłamie. Wstyd” – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe