Szwedzki europoseł pyta rząd swojego kraju: „Ukraińskie kobiety są bezpieczniejsze w Polsce. Jaki jest powód, socjaldemokraci?”

„Ukraińscy uchodźcy są w Polsce bezpieczniejsi niż w Szwecji. Jaki jest powód, socjaldemokraci?” – pyta szwedzki europoseł i publikuje artykuł o szokującej sytuacji, która przydarzyła się Ukrainkom w szwedzkim mieście Örebro.
 Szwedzki europoseł pyta rząd swojego kraju: „Ukraińskie kobiety są bezpieczniejsze w Polsce. Jaki jest powód, socjaldemokraci?”
/ fot. PAP/Albert Zawada

 

Szwedzki europoseł konserwatywnej partii „Szwedzcy Demokraci” Charlie Weimers udostępnił w swoich mediach społecznościowych artykuł Szwedzkiego Radia dotyczący sytuacji, która miała miejsce w mieście Örebro, gdzie nieznani mężczyźni weszli do mieszkania Ukrainek, które wraz ze swoimi dziećmi uciekły z kraju ogarniętego wojną.

Głośno pukali do naszych drzwi i chcieli byśmy je otworzyli – relacjonuje szwedzkiej rozgłośni ukraińska uchodźczyni o imieniu Oksana. Jak podkreśliła, dwóm mężczyznom udało się wejść do mieszkania i zaczęli agresywnie uderzać w drzwi sypialni Ukrainki, która była tam wraz z dwójką swoich dziećmi

Oczywiście, że jesteśmy wciąż przestraszone, bo nie jest to normalna sytuacja. W moim kraju żaden nieznajomy nigdy nie pukał do drzwi mojego domu. Mówią, że Szwecja to bezpieczny kraj, ale ja tego nie widzę – dodała.

Ukraińscy uchodźcy są w Polsce bezpieczniejsi niż w Szwecji. Jaki jest powód, socjaldemokraci?” – zapytał szwedzki europoseł.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu Wiadomość
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu

We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej Senatu harmonogramu prac komisji senackich.

Platforma miała zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom? To nagranie mówi zupełnie co innego [VIDEO] Wiadomość
Platforma miała "zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom"? To nagranie mówi zupełnie co innego [VIDEO]

- Trzeba być wyjątkowym idiotą, by dziś sprzedaż części Lotosu ludziom powiązanym z #Putin.em [chodzi o połączenie Lotosu z Orlenem, przy okazji którego Komisja Europejska wymusza na Polsce sprzedaż części Lotosu, który w części będzie sprzedany Saudi Aramco, a część stacji benzynowych ma być wymieniona na stacje benzynowe węgierskiego koncernu MOL - przyp. red] próbować usprawiedliwiać zablokowaniem takiej sprzedaży 11 lat temu przez rząd premiera #Tusk.a. Szkoda tylko, że za te idiotyzmy płacimy wszyscy horrendalnymi cenami paliw - napisał były szef Platformy Borys Budka. Jednak co innego widać na nagraniu przypomnianym przez Samuela Pereirę.

Wcześniejsze wybory? Sekretarz generalny PiS zabiera głos Wiadomość
Wcześniejsze wybory? Sekretarz generalny PiS zabiera głos

W tej chwili nic na to nie wskazuje - powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, pytany czy będą wcześniejsze wybory. Poinformował, że w PiS trwają prace nad nowymi założeniami programowymi, w związku ze zmianą sytuacji gospodarczej i geopolitycznej.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe