Zjednoczonej Prawicy rośnie, Koalicji Obywatelskiej spada. Zobacz najnowszy sondaż

Zjednoczona Prawica jest niezmiennie najchętniej wybieranym przez Polaków ugrupowaniem – wynika z najnowszego badania pracowni United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” oraz RMF FM.
 Zjednoczonej Prawicy rośnie, Koalicji Obywatelskiej spada. Zobacz najnowszy sondaż
/ fot. PAP/Marcin Obara

„Na które z ugrupowań zagłosował(a)by Pan(i) w wyborach do Sejmu, gdyby lista komitetów wyglądała następująco?” – brzmiało pytanie zadane ankietowanym przez United Surveys.

Na największe poparcie mogłaby liczyć Zjednoczona Prawica, czyli sojusz Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski. Na oddanie głosu na koalicję rządzącą zdecydowało się 34,6 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Swój głos chciałoby na nią oddać 23,2 proc. respondentów. Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050. Na ugrupowanie Szymona Hołowni chce zagłosować 11,1 proc. pytanych.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie: Lewica (6,9 proc.) oraz Konfederacja (6,7 proc.).

Poza Sejmem znalazłby się PSL-Koalicja Polska (4,8 proc.). 12,7 proc. ankietowanych przez United Surveys nie wie, na kogo chciałoby oddać swój głos” – dodano.

Serwis Europe Elect opublikował także grafikę, jak wyglądałoby poparcie dla poszczególnych partii, gdyby z badania wyłączono opcję „nie wiem, na kogo chciał(a)bym oddać swój głos”, którą wybrało 12,7 proc. ankietowanych.

Zjednoczona Prawica mogłaby wówczas liczyć na 39,6 proc., Koalicja Obywatelska na 26,6 proc., Polska 2050 na 12,7 proc., Lewica na 7,9 proc., Konfederacja na 7,7 proc., a Polskie Stronnictwo Ludowe na 5,5 proc.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe