Ukraiński wywiad: Rosja blokuje drogę ucieczki z Krymu

Od 24 lutego, czyli dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, coraz więcej obywateli Rosji próbuje opuścić okupowany od 2014 roku przez rosyjskie siły Krym. Według ukraińskiego wywiadu najbardziej zainteresowani ucieczką są członkowie rodzin rosyjskich oficerów oraz przedstawiciele lokalnych władz.
Władimir Putin  Ukraiński wywiad: Rosja blokuje drogę ucieczki z Krymu
Władimir Putin / fot. Flickr / haberlernet NET / Public Domain

 

Potwierdzono informację, że Gwardia Narodowa Federacji Rosyjskiej (Rosgwardia) szykuje się do blokowania przepływu osób przez most. Formalną przyczyną działań Moskwy ma być walka z ukraińskimi dywersantami i zapobieganie możliwym «atakom terrorystycznym»” – poinformowała w swoim komunikacie Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

Jak podkreślono w opublikowanym oświadczeniu, od 24 lutego, czyli dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, coraz więcej obywateli Rosji próbuje opuścić okupowany od 2014 roku przez rosyjskie siły Krym. Według ukraińskiego wywiadu najbardziej zainteresowani ucieczką są członkowie rodzin rosyjskich oficerów oraz przedstawiciele lokalnych władz.

Osoby, które starają się wyjechać, pilnie sprzedają swoje nieruchomości, zmieniają adres zameldowania, a także przenoszą z Krymu aktywa i działalność gospodarczą” – czytamy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe