Parlament Europejski uchylił immunitet Włodzimierzowi Cimoszewiczowi

Parlament Europejski zgodził się na uchylenie immunitetu europosłowi Koalicji Europejskiej Włodzimierzowi Cimoszewiczowi. Sprawa ma związek z zarzutami, jakie byłemu premierowi chce postawić Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, która prowadzi śledztwo ws. wypadku z udziałem polityka – przekazał serwis tvp.info.
 Parlament Europejski uchylił immunitet Włodzimierzowi Cimoszewiczowi
/ screen YT - Super Express

„Mając na uwadze, że w tym przypadku Parlament nie znalazł dowodów wskazujących na zaistnienie fumus persecutionis, czyli okoliczności wskazujących na leżący u podstaw postępowania sądowego zamiar zaszkodzenia działalności politycznej posła, a tym samym Parlamentowi Europejskiemu; (…) podejmuje decyzję o uchyleniu immunitetu Włodzimierza Cimoszewicza” – czytamy w projekcie sprawozdania PE, które zostało przyjęte w czwartek przez eurodeputowanych.

Chodzi o sprawę z maja 2019 roku, kiedy to były premier, jadąc samochodem w Hajnówce w województwie podlaskim, potrącił 70-letnią rowerzystkę, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych.

„Europoseł nie wezwał policji ani służb ratowniczych. Zamiast tego zawiózł kobietę do domu. Okazało się, że kobieta doznała złamania kości podudzia oraz otarć na rękach i skórze. Prokuratura wszczęła więc dochodzenie w tej sprawie” – podkreśla serwis tvp.info.

Okazało się, że auto, którym kierował Włodzimierz Cimoszewicz, nie miało ważnych badań technicznych, dlatego zatrzymany został dowód rejestracyjny. 


Śledczy zdecydowali się na postawienie europosłowi zarzutów spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe