Nawet 10 tys. rosyjskich żołnierzy otoczonych przez Ukraińców? „Byłaby to największa porażka Rosjan”

„Jeśli Rosjanie zostaną otoczeni i zostaną odcięci od zaopatrzenia, to mogą w końcu się poddać. Byłaby to największa porażka rosyjskiej armii w całej wojnie na Ukrainie” – pisze „Daily Mail”, powołując się na brytyjskie ministerstwo obrony.
 Ukraińscy żołnierze patrolują przedmieścia Kijowa Nawet 10 tys. rosyjskich żołnierzy otoczonych przez Ukraińców? „Byłaby to największa porażka Rosjan”
Ukraińscy żołnierze patrolują przedmieścia Kijowa / fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI

Wojska rosyjskie, których celem do tej pory było otoczenie Kijowa, same mogą zostać otoczone po tym, jak siły ukraińskie przeszły do kontrataku w miastach na wschód od Kijowa.

Według najnowszych informacji w mieście Makarów, około 40 km od stolicy kraju powiewa ukraińska flaga. Siły ukraińskie znajdują się także na zachód od Bogorodzianki, a także w miejscowości Moszczun. To oznaczałoby, że wojska rosyjskie – według nieoficjalnych informacji nawet w liczbie 10 tys. żołnierzy – znajdujące się m.in. w Buczy i Irpieniu zostałaby otoczone przez ukraińską armię.

Jeśli Rosjanie zostaną odcięci od zaopatrzenia, to mogą w końcu się poddać. Byłaby to największa porażka rosyjskiej armii w całej wojnie na Ukrainie” – pisze „Daily Mail”, powołując się na brytyjskie ministerstwo obrony.

„Według niepotwierdzonych, ale realistycznie wyglądających doniesień, wojska rosyjskie zostały otoczone w Buczy, Irpieniu i okolicach Hostomelu pod Kijowem i odcięte od zaopatrzenia. Jeśli to prawda – będzie to największa porażka rosyjskiej armii do tej pory, a Ukraina powinna zacząć się martwić o zbyt dużą liczbę jeńców wojennych” – komentuje Sergej Sumlenny, były szef Fundacji im. Heinricha Bölla w Kijowie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe