Separatystyczna ŁRL nie wyklucza referendum dotyczącego przyłączenia do Rosji. Ostra odpowiedź Ukrainy

Żaden kraj na świecie nigdy nie uzna zmieniania siłą uznanych przez społeczność międzynarodową granic Ukrainy - oświadczył w niedzielę rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko. Każde referendum w tej sprawie będzie nieważne - podkreślił.
Podpisanie dokumentów o uznaniu Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej Separatystyczna ŁRL nie wyklucza referendum dotyczącego przyłączenia do Rosji. Ostra odpowiedź Ukrainy
Podpisanie dokumentów o uznaniu Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej / Kremlin.ru

"Fałszywe referenda na okupowanych terenach Ukrainy są nieważne i niewiążące prawnie. Żaden kraj na świecie nigdy nie uzna zmieniania siłą uznanych międzynarodowo granic Ukrainy. Zamiast tego Rosja spotka się z jeszcze mocniejszą reakcją międzynarodową, co dalej pogłębi jej izolację" - napisał Nikołenko na Facebooku (https://tinyurl.com/bdeem9ys).

Wcześniej w niedzielę Leonid Pasicznyk, przywódca samozwańczej, zależnej od Rosji Ługańskiej Republiki Ludowej, położonej na kontrolowanych przez separatystów terenach obwodu ługańskiego Ukrainy, powiedział lokalnym dziennikarzom, że nie może wykluczyć przeprowadzenia w najbliższym czasie referendum dotyczącego przyłączenia do Rosji.

Przewodniczący komitetu ds. WNP w Dumie Państwowej Federacji Rosyjskiej, Leonid Kałasznikow ocenił, że inicjatywa ta jest przedwczesna.(PAP)


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe