Ukraiński sztab generalny: Wojska Rosji umocniły się w rejonie Charkowa i atakują na południu

Wojska rosyjskie na Ukrainie przegrupowują się; umocniły pozycje w rejonie Charkowa, przygotowując się do ofensywy na wschodzie kraju w celu wzięcia pod całkowitą kontrolę obwodów donieckiego i ługańskiego - podał we wtorek ukraiński sztab generalny.
Armia rosyjska Ukraiński sztab generalny: Wojska Rosji umocniły się w rejonie Charkowa i atakują na południu
Armia rosyjska / YouTube/ Infinity News

"Wróg skoncentrował wysiłki na przygotowaniu do wznowienia działań ofensywnych" - poinformował sztab na Facebooku. Komunikat opisuje sytuację na froncie według stanu z godz. 6 rano czasu lokalnego (godz. 5 rano czasu polskiego).

"Rosyjscy okupanci nadal blokują Charków, niszcząc dzielnice mieszkalne i infrastrukturę miasta" - podał sztab.

W rejonie (odpowiednik powiatu - PAP) iziumskim, w obwodzie charkowskim Rosjanie zajęli wieś Brażkiwka, nie zdołali zaś zająć pobliskiej Sułyhiwki - wynika z komunikatu. "W celu poprawy ruchów wojsk i zapewnienia przeprawy przez rzekę Doniec Siewierski wróg prowadzi prace przy odbudowie mostu w Iziumie" - relacjonuje sztab.

W obwodzie ługańskim "okupanci koncentrują wysiłki na przejęciu kontroli nad okolicami miejscowości: Popasna i Rubiżne, przejęcia całkowitej kontroli nad Mariupolem" - informuje sztab generalny. Wskazuje, że Rosjanie nadal prowadzili ataki artyleryjskie i lotnicze na Mariupol.

Armia ukraińska dodała, że ataki na Mikołajów Rosjanie prowadzili z użyciem zabronionej przez prawo międzynarodowe amunicji kasetowej. "Pod ogniem wroga znalazły się dzielnice cywilne i instytucje medyczne, w tym szpital dziecięcy. Są zabici i ranni, w tym dzieci" - poinformował sztab.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe