Patryk Jaki zapytał, czy apelująca o sankcje na Polskę europoseł partii Tuska wie, co Polacy zmienili w sądownictwie. Zobacz szokującą odpowiedź

Trwa brutalna rosyjska inwazja na Ukrainę. Polska przyjęła już dwa i pół miliona uchodźców z Ukrainy. Instytucje europejskie mają problem z pogłębianiem sankcji wobec Rosji, ale z sankcjami wobec Polski takiego problemu nie mają. Prym wiedzie tu Parlament Europejski.
europoseł EPL odpowiada na pytanie Patryka Jakiego Patryk Jaki zapytał, czy apelująca o sankcje na Polskę europoseł partii Tuska wie, co Polacy zmienili w sądownictwie. Zobacz szokującą odpowiedź
europoseł EPL odpowiada na pytanie Patryka Jakiego / Screen TT

„Przywrócono po prawie 2 latach w PE możliwość zadawania pytań posłom. Wczoraj losowo zapytałem poseł z partii Tuska, która apelowała o więcej sankcji na Polskę za ustawy sądowe czy wie na czym one polegały? Oto odpowiedź [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – pisze na Twitterze europoseł Patryk Jaki.

– Mówiła pani, że trzeba wobec Polski wszcząć procedurę o naruszenie ze względu na zmianę w systemie sprawiedliwości. Czy pani wie dokładnie, co Polacy zmienili w systemie sądowniczym?

Odpowiedź europoseł EPL [szefem EPL jest Donald Tusk, jednocześnie szef Platformy Obywatelskiej] jest szokująca:

– Unia Europejska wyraźnie powiedziała, co trzeba zrobić, w bardzo wyraźny sposób, w taki sposób, że nie można sobie wybierać słówek, bo jest to jednoznaczne, jest tekst czarno na białym, więc proszę na to spojrzeć i pan będzie wiedział. Dziękuję bardzo.

Europoseł Patryk Jaki nie miał już szansy dopytać, co miała na myśli europoseł EPL, ponieważ wyłączono mu mikrofon.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe