Władze ukraińskie: Ciężki ostrzał większości miast na linii frontu w obwodzie donieckim

Prawie wszystkie miasta i wsie na linii frontu w obwodzie donieckim na południowym wschodzie Ukrainy znalazły się pod ciężkim ostrzałem ze strony wojsk rosyjskich – poinformował w piątek szef administracji obwodowej Pawło Kyryłenko.
Zniszczenia na Ukrainie Władze ukraińskie: Ciężki ostrzał większości miast na linii frontu w obwodzie donieckim
Zniszczenia na Ukrainie / PAP/EPA/OLEG PETRASYUK

Ukraińscy urzędnicy i międzynarodowi eksperci informowali w ostatnich dniach, że Rosja szykuje się do zmasowanej ofensywy na wschodzie Ukrainy i wielkiej bitwy o Donbas.

„Rosjanie niszczą obwód doniecki! Prawie wszystkie obszary zamieszkane w obwodzie wzdłuż linii frontu są atakowane przez rosyjską zbrojną hordę” – napisał Kyryłenko na Telegramie.

Podał przykład gminy Marinka, która znajduje się pod praktycznie bezustannym ostrzałem od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę. Mimo to codziennie prowadzona jest ewakuacja i z Marinki wyjechało już co najmniej 350 osób.

„Od 24 lutego Rosjanie zabili 11 cywilów (w tym dziecko) i ranili 48 innych (w tym dziecko) w gminie Marinka. Uszkodzone zostały trzy szkoły, przedszkole, trzy budynki administracyjne, 13 bloków mieszkalnych, 322 prywatnych domów (97 z nich całkowicie zniszczono) oraz 26 firm” – napisał Kyryłenko.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe