Władze Ukrainy: Rosjanie masowo wywożą ciała poległych ciężarówkami. Niepowodzenie nowej ofensywy?

Szpitale są zapełnione rosyjskimi rannymi żołnierzami, ciała poległych są wywożone ciężarówkami w okolice Ługańska, a wiele jednostek sprzętu wojskowego najeźdźcy pozostaje porzuconych na polu walki - relacjonuje w środę na Telegramie szef ługańskiej administracji obwodowej Serhij Hajdaj.
Ciężarówki rosyjskiej armii Władze Ukrainy: Rosjanie masowo wywożą ciała poległych ciężarówkami. Niepowodzenie nowej ofensywy?
Ciężarówki rosyjskiej armii / Twitter/ Ukraine War Report

W ocenie Hajdaja rosyjska ofensywa w Donbasie nie osiągnęła dotychczas zakładanych efektów i trudno przypuszczać, by zmieniło się to w najbliższym czasie.

Rosyjskie wojska od niemal dwóch miesięcy ostrzeliwują miejscowości w obwodzie ługańskim wszystkim, co mają na wyposażeniu - artylerią, ogniem moździerzowym, wyrzutniami rakietowymi Grad. Mimo to nie mogą w żaden sposób przełamać linii naszej obrony. Nic się w tym względzie nie zmienia

- przekazał szef regionalnej administracji

Intensyfikacja walk

We wtorek po południu Hajdaj potwierdził, że rosyjska armia rozpoczęła ofensywę na wschodzie Ukrainy.

Nastąpiła chwila ataku, ruszyli ze wszystkich kierunków. Zaczął się bardziej zmasowany ostrzał, o wiele intensywniej atakuje lotnictwo

- relacjonował szef władz obwodu ługańskiego, cytowany przez portal Suspilne.

Zobacz też: Doradca Zełenskiego zdradza szczegóły działalności prorosyjskiego oligarchy. "Sprowokował agresję na nasz kraj"

Zobacz też: Alarm bombowy w samolocie LOT. Pasażerowie ewakuowani

Kilka godzin później doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz poinformował, że żadna z dotychczasowych (podjętych w ciągu ostatnich dwóch dni - red.) rosyjskich prób zmasowanej ofensywy w Donbasie nie przyniosła dotąd rezultatu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe