Pierwszy Rosjanin odpowie za zbrodnie na Ukrainie [WIDEO]

Jak podaje białoruski opozycyjny kanał Nexta, przed ukraińskim wymiarem sprawiedliwości stanie rosyjski pilot. Rosyjski żołnierz odpowie za zbrodnie wojenne popełnione na Ukrainie. Będzie to pierwszy proces tego typu.
Pojmany rosyjski pilot Pierwszy Rosjanin odpowie za zbrodnie na Ukrainie [WIDEO]
Pojmany rosyjski pilot / screen Twitter

„Naruszenie praw i zwyczajów wojennych, połączone z umyślnym zabijaniem ludności cywilnej” – oto zarzuty, jakie Biuro Prokuratora Generalnego Ukrainy postawiło przed majorem Aleksandrem Krasnojarcewem, rosyjskim pilotem.

Wojna na Ukrainie. Rosyjski pilot odpowie za zbrodnie wojenne

Aleksander Krasnojarcew pilotował wielozadaniowym bombowcem taktycznym typu Su-34. W trakcie jednego z lotów nieopodal Czernihowa został zestrzelony przez siły ukraińskie, ale pilotowi udało się katapultować. Podczas ucieczki z miejsca zestrzelenia bombowca zabił rolnika, który znalazł Rosjanina chowającego się w stodole i miał gonić żołnierza z widłami.

Krasnojarcew przyznał, że brał udział w bombardowaniach cywilnych zabudowań, w tym osiedli mieszkaniowych. Zaapelował do innych żołnierzy Federacji Rosyjskiej, by ci nie atakowali cywilów.

Zobacz też: Nexta: w pobliżu Charkowa Ukraińcy zestrzelili rosyjski samolot [WIDEO]

Zobacz też: Rosjanie wyrzucają 40 niemieckich dyplomatów

Rosjanin przebywa w ukraińskim więzieniu. Dotychczas Ukraińcy wymieniali pojmanych Rosjan za własnych żołnierzy w niewoli.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe