Szwedzi w szoku po ujrzeniu zdjęć z Moskwy. „Rosja przedstawia Szwecję jako kraj nazistowski” [FOTO]

"Nie widzimy tego typu kampanii przeciwko krajom NATO, albo nawet Finlandii (…) Zastanów się nad intencjami [Rosji - przyp. red.]" – pisze szwedzki portal cornucopia.se i publikuje zdjęcia z Moskwy.
 Szwedzi w szoku po ujrzeniu zdjęć z Moskwy. „Rosja przedstawia Szwecję jako kraj nazistowski” [FOTO]
/ fot. Pixabay / Twitter

Kreml rozpoczął w Rosji kampanię informacyjną, w której przedstawiają Szwecję jako kraj nazistowski. Jest to więc ta sama retoryka, którą używano wobec Ukrainy przed atakiem na ten kraj. Plakaty pojawiły się m.in. na przystankach autobusowych w Moskwie – pisze szwedzki portal cornucopia.se.

Na plakatach widzimy napis: „My [słowo „my” jest w kolorach rosyjskiej flagi - przyp. red.] przeciw nazizmowi, oni [słowo „oni” jest w kolorach szwedzkiej flagi - przyp. red.] nie”.

Pod napisem znajdują się znane szwedzkie postacie ze świata kultury czy biznesu: założyciel sieci IKEA Ingvar Kamprad, legendarny reżyser Ingemar Bergman czy pisarka, autorka m.in. „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Pod ich zdjęciami znalazły się cytaty: „Głosowałem na Hitlera”; „Byłem nazistą”; „Jeśli tak ma być, to wolę do końca życia krzyczeć «Heil Hitler», niż mieć Rosjan tutaj, w Szwecji”.

„Zastanów się nad intencjami Rosji”

Szwedzki portal pisze wprost: „Szwecja musi przystąpić do NATO teraz, w przeciwnym razie jej terytorium będzie wkrótce wyglądało jak Ukraina. Po uderzeniu rakiet w Szwecję na zawsze pozostaniemy osamotnieni”.

Dodano również, że tak ostrej kampanii nie ma przeciwko żadnemu innemu krajowi, prócz Ukrainy.

„Nie widzimy tego typu kampanii przeciwko krajom NATO, albo nawet Finlandii (…) Zastanów się nad intencjami [Rosji - przyp red.]” – czytamy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40 proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO” z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO”

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję z ostatniej chwili
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję

Jeszcze w środę wieczorem Parlament Europejski zajmie się podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Emerytury
Stażowe