Europoseł PiS: Polska opozycja w Parlamencie Europejskim wymiękła, to kapiszon

– Opozycja polska w Parlamencie Europejskim wymiękła, to jest kapiszon, natomiast Komisja Europejska robi swoje, bo szef największej partii zmusza ją do tego – dzisiejszą debatę na temat praworządności w Polsce w Polskim Radiu 24 ocenił europoseł PiS Bogdan Rzońca.
ilustracja  Europoseł PiS: Polska opozycja w Parlamencie Europejskim wymiękła, to kapiszon
ilustracja / wikipedia / JLogan

Wg polityka w Komisji Europejskiej jest polityczna narracja, by dołować Zjednoczoną Prawicę, która ma coraz większe poparcie w Polsce, ale też i coraz większe zrozumienie na świeci. Jednym z elementów tej narracji była dzisiejsza, debata. - Było krótko i przy pustej sali - ocenił Bogdan Rzońca. Wg słów europosła liderzy UE "coraz bardziej wstydzą się tej sytuacji". – Już nie mówię o polskich europosłach, którzy chowają głowy pod ławki albo nie zabierają głosu - tak jak dzisiaj, gdy nikt z polskich europosłów z opozycji nie zabierał głosu w sprawie praworządności – przekonywał.

- W Parlamencie Europejskim, gdzie jest 705 osób, było dziś na sali około 40, w tym około 20 z Prawa i Sprawiedliwości. To świadczy o tym, że wstyd dotarł do liderów UE i boją się oni mówić ostro o tym, o czym mówili bardzo odważnie trzy, cztery miesiące temu, czy rok temu

- wskazał polityk.

Wg europosła PiS "musimy to spokojnie przeżyć".

O swoje będziemy walczyć, ale nie damy się zapędzić w kozi róg, tym bardziej, że i werdykt TSUE w tej materii, i korytarzowe opinie wprost mówią o tym, że to nagonka polityczna na Polskę i pewnego rodzaju szantaż, którego używa lider EPP Donald Tusk względem grupy EPP, którzy muszą coś robić, by pokazywać, jakie to niby wielkie bezprawie jest w Polsce

– zaznaczył Bogdan Rzońca.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40 proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO” z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO”

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję z ostatniej chwili
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję

Jeszcze w środę wieczorem Parlament Europejski zajmie się podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Emerytury
Stażowe