Nieoficjalnie. „Odwrót na dużą skalę”. Ukraińcy odepchnęli Rosjan od Charkowa poza granicę ukraińsko-rosyjską?

W sieci pojawiają się niepotwierdzone informacje o tym, że Ukraińcy odepchnęli Rosjan od Charkowa poza granicę ukraińsko-rosyjską.
Ukraińscy żołnierze pod Charkowem Nieoficjalnie. „Odwrót na dużą skalę”. Ukraińcy odepchnęli Rosjan od Charkowa poza granicę ukraińsko-rosyjską?
Ukraińscy żołnierze pod Charkowem / EPA/STR Dostawca: PAP/EPA

Możliwy odwrót wojsk rosyjskich na dużą skalę na północ od Charkowa. Od południa krążą pogłoski, że najeźdźca, armia Putina, wycofała się z wielu lokalizacji do Rosji. Teraz doniesienia o ukraińskich żołnierzach  w przygranicznym mieście Ternowa, 40 km na północny wschód od Charkowa

– pisze Julian Röpcke, dziennikarz niemieckiego „Bilda”, publikując mapę postępów ukraińskich wojsk.

Krąży kilka plotek sugerujących, że siły ukraińskie zepchnęły siły rosyjskie z powrotem do granicy w Charkowie, zdobywając miasto Ternowa

– pisze Michael A. Horowitz, analityk geopolityki, publicysta Euronews.

 

Rosyjska agresja na Ukrainę

Trwa brutalna rosyjska inwazja na Ukrainę. Każdego dnia rośnie liczba ofiar, w tym ofiar pośród ludności cywilnej. Ukraińcy zaciekle się bronią, ale przechodzą również do kontrataków. Pierwotny domniemany plan rosyjskiego  „szybkiego blitzkriegu na Ukrainie” spalił na panewce, Rosjanie musieli wycofać się spod Kijowa i skoncentrować na agresji we wschodniej i południowej części Ukrainy. Jednak i tutaj ofensywa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe