Gowin zagłosuje za odwołaniem Ziobry? Jednoznaczna odpowiedź

– Jestem za likwidacją Izby Dyscyplinarnej SN. Widać, że ta Izba się nie sprawdza. (…) Jest też przyczyną zmniejszenia wiarygodności wymiaru sprawiedliwości. Również w relacjach międzynarodowych – mówił w TOK FM były wicepremier Jarosław Gowin. Został także zapytany o to, jak będzie głosował ws. odwołania ministra sprawiedliwości.
Jarosław Gowin Gowin zagłosuje za odwołaniem Ziobry? Jednoznaczna odpowiedź
Jarosław Gowin / fot. gov.pl

Szef Porozumienia, który był gościem porannej rozmowy na antenie radia TOK FM, został zapytany przez prowadzącego, czy jego ugrupowanie poprze pomysł odwołania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Porozumienie jest dzisiaj partią opozycyjną i jak każda partia opozycja będziemy głosowali za odwołaniem Zbigniewa Ziobry – odparł krótko były wicepremier.

Gowin przyznał również, że Porozumienie poprze ustawę prezydencką dotyczącą likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, jeśli ta „nie zostanie przez PiS zdemolowana jakimiś daleko idącymi poprawkami”.

Jestem za likwidacją Izby Dyscyplinarnej SN. Widać, że ta Izba się nie sprawdza. (…) Jest też przyczyną zmniejszenia wiarygodności wymiaru sprawiedliwości. Również w relacjach międzynarodowych – podkreślił.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe