[sondaż] Duży spadek zaufania Rosjan do państwowej telewizji od początku inwazji na Ukrainę 

17 marca, czyli ponad trzy tygodnie po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, 33 proc. ankietowanych mieszkańców Rosji ufało przekazom państwowej telewizji; 27 kwietnia takiego zdania było tylko 23 proc. - wynika z badania przeprowadzonego przez międzynarodową firmę GroupM.
Parada zwycięstwa w Moskwie, 9 maja 2022 r. [sondaż] Duży spadek zaufania Rosjan do państwowej telewizji od początku inwazji na Ukrainę 
Parada zwycięstwa w Moskwie, 9 maja 2022 r. / PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN POOL / SPUTNIK

Zmniejszył się również poziom zaufania Rosjan do mediów internetowych (w zdecydowanej większości kontrolowanych przez Kreml) i oficjalnych rządowych serwisów informacyjnych. 17 marca tym źródło ufało 26 proc. ankietowanych, natomiast 27 kwietnia - już 23 proc. - poinformowała ukraińska agencja UNIAN za rosyjskim dziennikiem "Kommiersant", który jako pierwszy opublikował wyniki badania.

Jednocześnie zaobserwowano wzrost zaufania do mediów społecznościowych (szczególnie komunikatora Telegram) i blogów - z 19 do 23 proc.

Badanie nie uwzględniło osób mieszkających na rosyjskiej prowincji - we wsiach i w małych miasteczkach. Według "Kommiersanta" w ankiecie wzięło udział ponad 1,7 tys. respondentów w wieku 18-60 lat, pochodzących z miast liczących powyżej 100 tys. mieszkańców. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe