Rosja żąda od Polski przeprosin

„Decyzja Moskwy o dalszych krokach będzie zależała od reakcji Warszawy” – poinformowało MSZ Rosji po spotkaniu z polskim ambasadorem w Moskwie Krzysztofem Krajewskim.
Kreml, Moskwa Rosja żąda od Polski przeprosin
Kreml, Moskwa / pixabay.com

Ambasador Polski w Moskwie Krzysztof Krajewski został w środę wezwany do rosyjskiego MSZ, gdzie poinformowano go, że Moskwa oczekuje od polskich władz oficjalnych przeprosin w związku z atakiem na ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa 9 maja – twierdzą rosyjskie media w środę 11 maja.

„Krajewski został powiadomiony, że strona rosyjska oczekuje od polskiego kierownictwa oficjalnych przeprosin w związku z incydentem i domaga się zapewnienia bezpieczeństwa rosyjskiemu ambasadorowi i wszystkim pracownikom rosyjskich placówek zagranicznych w Polsce” – podało rosyjskie MSZ.

Podkreślono, że „decyzja Moskwy co do dalszych kroków będzie zależała od reakcji Warszawy” na jej żądania. Poinformowano również, że strona polska „rażąco naruszyła konwencję wiedeńską o stosunkach dyplomatycznych”. 

„Polska nie wywiązała się z jednego z głównych zobowiązań z niej wynikających: nie zapewniła nietykalności rosyjskim dyplomatom” – sprecyzowało MSZ.

Przypomnijmy, że w środę rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina przekazał dziennikarzom, że spotkanie Krajewskiego w rosyjskim MSZ trwało ok 20 minut i miało „rzeczowy charakter”. 

Czytaj więcej: Ambasador Polski w Moskwie pilnie wezwany przez Rosjan. Wiemy, co usłyszał


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe