Romuald Szeremietiew: Koszt - efekt. Ukraińcy rosyjski czołg "Władimir" za 4,6 mln $ zniszczyli pociskiem za 3 tys. $

Rosjanie niszczą Ukrainę artylerią i bombami z samolotów ale też rakietami, m.in. wystrzeliwanymi z okrętów znajdujących się na Morzu Czarnym. Jedna taka rakieta, warta 6,5 mln USD, przeleciała kilkaset kilometrów i zniszczyła stację obsługi samochodów pod Lwowem.
Rosyjski czołg T-90 Romuald Szeremietiew: Koszt - efekt. Ukraińcy rosyjski czołg
Rosyjski czołg T-90 / Screen YouTube

Najnowszy czołg T-90, który wszedł do produkcji w 1993 r., efekt modernizacji czołgu T-72. Decyzją rządu Federacji Rosyjskiej T-90 został nazwany "Władymir". Koszt: 4,6 mln USD za sztukę. Taki „Władymir” został zniszczony przez Ukraińców pociskiem z granatnika Karl Gustaf za 3 tys. USD. Z granatnika po załadowaniu można znowu strzelać, trafiony T-90 to tylko kupa złomu.

Ciekawe ile Rosję kosztował krążownik rakietowy Moskwa, który usłyszał  od obrońców ukraińskiej Wyspy Węży „Idź na ch..”. Zatonął trafiony dwiema ukraińskimi rakietami RK-360MTs Neptun - Rosjanie twierdzą, że doszło do „pożaru i wybuchu amunicji”, a zatonął w czasie holowania do portu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe