Rzecznik Putina uderzył w polski rząd. Mówi o „szaleństwie polskich władz”

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że „decyzja Polski o zerwaniu umowy z Rosją w sprawie gazociągu Jamał-Europa zasługuje na uwagę i dogłębną analizę”. Podkreślił, że „trudno teraz mówić o jakichkolwiek relacjach” między Polską a Rosją.
 Rzecznik Putina uderzył w polski rząd. Mówi o „szaleństwie polskich władz”
/ fot. YouTube

13 maja polski rząd przyjął uchwałę ws. wypowiedzenia porozumienia z Rosją ws. budowy systemów gazociągów do tranzytu gazu przez terytorium RP i dostawach rosyjskiego gazu z Rosji. Oznacza to, że po 30 latach relacje gazowe między Polską a Rosją przestają istnieć.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że „decyzja Polski o zerwaniu umowy z Rosją w sprawie gazociągu Jamał-Europa zasługuje na uwagę i dogłębną analizę”. Podkreślił, że „trudno teraz mówić o jakichkolwiek relacjach” między Polską a Rosją. – Polska odmówiła zapłaty za gaz, więc aby gaz mógł być dostarczany, potrzebujemy pewnych uzgodnień dokumentacyjnych i płatności – dodał.

Zdaniem Pieskowa ciężko przewidzieć, co będzie dalej, bo jest to „po prostu niemożliwe”. – Widzimy teraz ostre, na granicy szaleństwa stanowisko polskich władz, więc trudno cokolwiek przewidzieć – stwierdził rzecznik Putina.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe