„On już dla mnie nie istnieje”. Prezydent Turcji nie wytrzymał

Recep Tayyip Erdogan w ostrych słowach zareagował na postawę premiera Grecji Kiriakosa Mitsotakisa. – Nie ma już dla mnie kogoś takiego jak Mitsotakis – powiedział prezydent Turcji odwołując tym samym strategiczne rundy rozmów z Atenami.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan „On już dla mnie nie istnieje”. Prezydent Turcji nie wytrzymał
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan / fot. Flickr / World Humanitarian Summit / CC BY-ND 2.0

Podczas zeszłotygodniowej wizyty w Waszyngtonie szef greckiego rządu Kiriakos Mitsotakis lobbował przeciwko sprzedaży Turcji samolotów F-16, o które Ankara od dłuższego czasu zabiega. Grecki premier ostrzegał także przed rosnącą niestabilnością we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Postawa Mitsotakisa rozwścieczyła prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, który stwierdził, że nie wierzy, by ostateczna decyzja Stanów Zjednoczonych zależała od słów premiera Grecji.

Niech od teraz o tym myśli. Jesteśmy samowystarczalni. Mamy do czynienia z Grecją, która sugeruje USA, by nie dawać F-16 Turcji. Stany Zjednoczone prawdopodobnie nie będą postępować zgodnie ze słowami Grecji – powiedział.

Erdogan zapowiedział również, że odwołuje strategiczne rundy rozmów z Atenami: – Nie ma już dla mnie kogoś takiego jak Mitsotakis.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe