"Kult macierzyństwa". Dziewuchy Dziewuchom na Dzień Matki chcą... "rewizji hasła 'matka'"

Obchodzimy dziś Dzień Matki. Od lat jest to święto w ramach którego dzieci dają wyraz swojej bezgranicznej miłości wobec matek oraz wdzięczności za ich ogromny wysiłek. Wydawałoby się, że organizacja, która ma na sztandarach obronę praw kobiet, powinna tę ideę wspierać. Jak się okazuje nic bardziej mylnego.
Matka i syn
Matka i syn / Pixabay.com

- To przedziwne „święto” sprawia, że wszystkie bezdzietnice, córki zmarłych matek i matki zmarłych lub nieobecnych dzieci, mogą odczuwać żal, rozgoryczenie lub porażkę. Nie-matki muszą dostroić się do celebracji, z której są wykluczone i która przynosi korzyść przede wszystkim firmom z gadżetami. Nie ma przed tym ucieczki – o Dniu Matki trąbią przecież wszystkie media. Jeśli dziś, w kontrze do innych, zdecydujesz się wyrazić swoje rozczarowanie wobec macierzyństwa lub osoby swojej rodzicielki, będziesz „popsujzabawą” i spotkasz się z dyscyplinującymi opiniami. Taka postawa to przecież zamach na „świętość”.

(...)

Problem z Dniem Matki polega na tym, że jest niekompletny w swoim założeniu. Rola matki może bowiem rozkładać się na wiele osób. Udział w opiece nad dzieckiem mogą mieć również ciotki, rodzeństwo, przyjaciółki rodziny. Bywa, że biologiczna matka jest nieobecna lub toksyczna, a jej funkcję przejmuje ktoś inny – i niekoniecznie jest to osoba identyfikująca się jako kobieta. A zatem hasło, że „matka jest tylko jedna” zasługuje na mocną rewizję.

- pisze na swoim fanpejdżu proaborcyjna grupa "Dziewuchy Dziewuchom", które chciałyby żeby dzisiejsze pojęcie "matki" wpisało się w ich wyobrażenie "rodziny".

- Należy Wam się szacunek wyrażony przede wszystkim w rzeczywistym wsparciu socjalnym. Ale trudna do przełknięcia prawda jest taka, że Dzień Matki nie byłby potrzebny, gdyby sytuacja prawna, ekonomiczna i społeczna matek, była dobra.

- piszą do matek "Dziewuchy Dziewuchom", które do tekstu załączają grafikę, z której można się dowiedzieć, że w związku z Dniem Matki może wywołać "głęboki smutek".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe