"Macierzyństwo jest skarbem". Życzenia pary prezydenckiej z okazji Dnia Matki

26 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matki. Z tej okazji na całym świecie do wszystkich mam spływają życzenia. "Niech ten dzień będzie pełen uśmiechu, dobrych wzruszeń i rozmów oraz najpiękniejszych wspomnień" - pisze para prezydencka w specjalnym liście do mam, opublikowanym przez Kancelarię Prezydenta RP.
/ pixabay.com

"Z okazji Dnia Matki prosimy przyjąć nasze serdeczne życzenia szczęścia i harmonii w życiu rodzinnym; dobrego zdrowia i pogody ducha, czułości i wsparcia ze strony dzieci oraz radości z ich sukcesów, a także spełnienia wszelkich osobistych planów i marzeń. Niech ten dzień będzie pełen uśmiechu, dobrych wzruszeń i rozmów oraz najpiękniejszych wspomnień" - pisze para prezydencka do mam, które obchodzą dzisiaj swoje święto.

"Ufamy, że to wyjątkowe święto przyniesie Paniom wytchnienie od trosk dnia codziennego – tym bardziej, że przez ostatnie dwa lata z powodu pandemii, a szczególnie od rozpoczęcia wojny na Ukrainie, wyraźnie ich nam wszystkim przybyło. To dodatkowe wyzwanie dla kobiet, które otaczają swoje dzieci opieką, wychowują je, stwarzają im odpowiednie warunki do rozwoju – a ponadto obowiązki domowe łączą z pracą zawodową. Jednak macierzyństwo jest skarbem, który sam w sobie wynagradza wszelkie związane z nim trudy. Więź między matką a dzieckiem, miłość, czułość, zaufanie i zrozumienie, którymi nawzajem się obdarowują, to dobro bezcenne. Jest to źródło siły, która pozwala przezwyciężyć największe przeszkody" - czytamy. Zwrócono się także do kobiet, które przyjęły pod swój dach "gości z ogarniętej wojną Ukrainy, oraz matek, które wraz ze swoimi dziećmi znalazły w Polsce schronienie i pomocną dłoń".

"Drogie Panie, wierzymy, że na Ukrainie zapanuje wkrótce sprawiedliwy pokój, że wraz ze swoimi najbliższymi znów zaznają Panie poczucia bezpieczeństwa i życiowej stabilizacji. Niech zawarte w ostatnich miesiącach przyjaźnie przyniosą polskim i ukraińskim rodzinom jak najwięcej radości i satysfakcji. Raz jeszcze prosimy Panie o przyjęcie serdecznych życzeń i wyrazów szacunku. Wszystkiego dobrego!" - napisał Prezydent RP wraz z małżonką.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe