„To jest talent. Kłamie w żywe oczy”. Jakubiak ostro o Trzaskowskim

Były poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak skrytykował Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o słowa prezydenta Warszawy, które dotyczyły kwestii blokowania środków europejskich dla Polski.
 „To jest talent. Kłamie w żywe oczy”. Jakubiak ostro o Trzaskowskim

Telewizja Polska za pośrednictwem kanału TVP Info wyemitowała we wtorek wystąpienie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, w którym to włodarz stolicy odniósł się do swojej rozmowy przeprowadzonej z Ursulą von der Leyen na temat finansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Do tej pory wspomniane środki nie dotarły do Polski z powodu przede wszystkim zastrzeżeń dotyczących działania polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Rozmawiałem z Ursulą von der Leyen. Jestem dobrej myśli, że Komisja Europejska będzie stawiała dodatkowe warunki (ws. odblokowania KPO – przyp. red.) i że te warunki będą musiały być spełnione, żeby te pieniądze popłynęły do Polski – powiedział Trzaskowski.

Z kolei pytany o warunki przekazania środków, Trzaskowski miał powiedzieć, że:

Pieniądze muszą popłynąć do Polski natychmiast.

TVP przypomniało także wypowiedź Rafała Trzaskowskiego z 2018 roku w Radiu ZET, w której powiedział:

Dzięki naszym staraniom te pieniądze nie przepadają, tylko te pieniądze będą mrożone. W związku z tym, jak my wygramy kolejne wybory, to te pieniądze zostaną odmrożone.

Marek Jakubiak mocno o słowach Rafała Trzaskowskiego.

Skubaniec kłamie w żywe oczy. Patrzy bez żadnej żenady. Naprawdę to jest talent – powiedział Marek Jakubiak.

Pamiętam jak dziś, że w kampanii wyborczej do miasta stołecznego Warszawy Trzaskowski mówił, że jak zostanie prezydentem, to do Warszawy popłynie rzeka pieniędzy z Unii Europejskiej, wstrzymanych dzisiaj w niepewności, kto wygra. Ta rzeka zamieniła się w rzekę ścieków – ocenił Jakubiak.

Tych pieniędzy nikt nie widział i nie będzie widział w Warszawie – stwierdził.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe