[FOTO] Rysunek "The Economist" z polskim Orłem w kieszeni Niemiec i Francji

Na oficjalnym profilu na Instagramie brytyjskiego tygodnika „The Economist” opublikowano rysunek, na którym przedstawiono polskiego Orła w kieszeni Niemiec i Francji.
 [FOTO] Rysunek
/ pixabay.com

Zrywam z tobą wszelkie więzi, całkowicie, nie do końca, na razie, może

- taki opis widnieje na wspomnianym rysunku.

Polski orzeł  w kieszeni Niemiec i Francji

"Sankcje nałożone przez Zachód spowodowały poważne zakłócenia w gospodarce Rosji, a jeśli zostaną utrzymane, pogorszą jej wyniki na lata. Reżim Władimira Putina nadal czerpie ogromne dochody z ropy naftowej, a powiązani z Kremlem potentaci nadal mogą swobodnie podróżować po całym świecie. W międzyczasie rośnie ogromny rachunek za odbudowę Ukrainy" - czytamy we wpisie "The Economist" pod publikacją rysunku. 

"W związku z tym wiele osób zastanawia się, czy Zachód nie powinien przejść od tymczasowego zamrożenia rosyjskich aktywów do ich trwałej konfiskaty, aby pomóc w pokryciu kosztów odbudowy Ukrainy" - napisano. 

Przypomnijmy, że Niemcy długo sabotowały sankcje, które Unia Europejska miała nałożyć na Rosję. Do dziś szukają pretekstów żeby nie wysłać Ukrainie ciężkiego uzbrojenia. Francuski prezydent Emmanuel Macron namawiał francuskie koncerny do tego żeby się z Rosji nie wycofywały. Liderzy obydwu państw szukają kontaktu z Putinem i usiłują wysyłają sygnały o "konieczności dogadania się z Rosją".

Zobacz także: "Obietnica nie doszła do skutku". Mocne słowa Błaszczaka o działaniach Niemiec

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe