"We fuck.ng did it". W amerykańskiej Partii Demokratycznej rośnie w siłę postępowa frakcja pro life

Sąd Najwyższy USA orzekł w piątek, że amerykańska konstytucja nie gwarantuje prawa do aborcji, a sprawa regulacji aborcji leży w gestii władz stanowych. Sąd odwrócił tym samym dotychczasowy stan prawny obowiązujący od 1973 roku i precedensowej decyzji w sprawie Roe przeciwko Wade. W Ameryce rozpoczęła się histeria.
Terrisa Bukovinac
Terrisa Bukovinac / Instagram Terrisa Bukovinac

Pozornie role są rozpisane. Środowiska konserwatywne są zadowolone z wyroku, środowiska liberalne i lewicowe nie. Ale tylko pozornie. W środowisku Partii Demokratycznej istnieje coraz silniejszy ruch pro life i to pośród działaczy o jak najbardziej "progresywnym" profilu.

Partia Demokratyczna nie zawsze jednoznacznie opowiadała się za "prawem" do aborcji. Jeszcze w latach 60' i 70' większość demokratycznych parlamentarzystów była aborcji przeciwna. W latach osiemdziesiątych stopniowo tracili przewagę, a w latach dziewięćdziesiątych byli już w Partii Demokratycznej sekowani. W 1999 roku założyli poziomą strukturę Democrats for Life of America.

Jedną z szefowych Democrats for Life of America była Terrisa Bukovinac, która otwarcie pisze o sobie, że jest ateistką, liberałem, aktywistką praw zwierząt i feministką, ale jednocześnie jest działaczką pro life. Obecnie szefową PAAU - Antyaborcyjnego Progresywnego Powstania/ Insurekcji

- Naukowe stanowisko jest takie, że życie zaczyna się w momencie poczęcia" - przekonywała Bukovinac. Niezgoda z Biblią nie powinna sprawiać, że ktoś "uważa, że niesprawiedliwe zakończenie życia 60 milionów nienarodzonych istot ludzkich jest w porządku (...) Zaprzeczanie człowieczeństwu nienarodzonych jest zaprzeczeniem nauki, jest dosłownie antyprogresywne

- mówiła w 2021 roku cytowana przez Fox News Bukovinac

 

Terrisa Bukovinac

- Udało nam się, ku.wa, to zrobić. Jesteśmy o krok bliżej do sprawiedliwości dla 60 milionów zamordowanych ofiar Roe. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim liderom i aktywistom, którzy przyszli przede mną, aby to zwycięstwo było możliwe.

Nasza praca jeszcze się nie skończyła. Nie spoczniemy, dopóki zabijanie nienarodzonych dzieci nie stanie się przestępstwem we wszystkich 50 stanach, a wszyscy ludzie nie będą mogli rozwijać się w bezpiecznych i zrównoważonych społecznościach, wolnych od wyzysku i przemocy.

Jesteśmy postępowymi, oddolnymi działaczami pro-life, którzy demontują aborcyjny kompleks przemysłowy i solidaryzują się z nienarodzonymi ofiarami, zabitymi w wyniku przemocy aborcyjnej.

- pisze Terrisa Bukovinac na Instagramie

- W partii demokratycznej rośnie w siłę „postępowa frakcja za życiem”. Polecam śledzenie Terrisy Bukovinac.

- komentuje mec. Jerzy Kwaśniewski szef Ordo Iuris

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe