Amerykanie w Rosyjskiej niewoli? Rosyjska propaganda wydała już wyrok [WIDEO]

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Rosjanie schwytali na terytorium Ukrainy dwóch żołnierzy pochodzących z USA. Nie brak w tej sytuacji opinii, że dla Władimira Putina mogą być oni kartą przetargową w rozmowach dyplomatycznych. Jednak rosyjska propaganda już wydała na nich wyrok, stwierdzając wprost, że nie ma innej opcji jak kara śmierci.
 Amerykanie w Rosyjskiej niewoli? Rosyjska propaganda wydała już wyrok [WIDEO]
/ twitter.com

Według informacji "The Telegraph" – amerykańscy żołnierze w zeszłym tygodniu trafili do niewoli podczas bitwy o Charków. Są nimi 39-letni Alexander Drueke i 27-letni Andy Huynh. Mężczyźni służyli jako ochotnicy w regularnej jednostce armii ukraińskiej.

Jednak Departament Stanu USA podkreśla, że w tym momencie wiadomości na ten temat są niepotwierdzone. "Uważnie obserwujemy sytuację i utrzymujemy kontakt z władzami Ukrainy. Ze względu na kwestie bezpieczeństwa nie udzielamy dalszych informacji" - przekazano w komunikacie.

 

Rosyjska propaganda

Informacja na ten temat nie umknęła jednak rosyjskiej propagandzie.

- Wygląda na to, że złapano dwóch Amerykanów. Mogę sobie tylko wyobrazić, co się teraz stanie

- mówił fałszywie zatroskany Władimir Sołowjow, który od dawna uchodzi za czołowego propagandyste Putina.

- Teraz, jak rozumiem, odbędzie się proces i bazując na precedensie, dostaną karę śmierci - mówił Sołowjow we fragmencie programu, który udostępniła na Twitterze amerykańska dziennikarka Julia Davies.

- Tak, nie ma innej opcji - przytaknął mu Andriej Gurulow, deputowany do Dumy Państwowej.

Mimo wszystko nie brak opinii, że amerykańscy żołnierze mogą zostać wykorzystani przez rosyjski reżim jako karta przetargowa w rozmowach dyplomatycznych.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe