Propagandyści w rosyjskiej TV: "To się nigdy nie skończy. Będą kolejne operacje specjalne"

Rossija 1 to jedna z głównych telewizji informacyjny, która przedstawia propagandową rzeczywistość rosyjskim widzom. W emitowanym programie jeden z zaproszonych ekspertów oznajmił wprost, że "stary świat nie wróci" i trwa walka o miejsce rosyjskiej cywilizacji w "nowej ludzkości". Prowadzący stanowczo zareagował na te słowa.
 Propagandyści w rosyjskiej TV:
/ twitter.com

- Porozmawiajmy poważnie. Nie wszyscy w kraju czują się bezpieczni. Codziennie docierają do mnie takie głosy: "Kiedy to się wszystko skończy?". A kiedy ja się pytam, co się skończy, to słyszę: "To wszystko"

- mówił Drobnickij, co mogło być odebrane jako krytyka działań wojennych w Ukrainie.

- Wtedy ja odpowiadam: to się nigdy nie skończy i dawne życie już nie powróci. To jest długa walka, która określi miejsce rosyjskiej cywilizacji, rosyjskiego świata w nowej ludzkości - wyjaśnił komentator.

 

Reakcja Sołowjowa

Na te słowa szybko zareagował propagandysta Władimir Sołowjow, który jest gospodarzem debaty w Rossija 1. Sołowjow sprostował, że ta walka nie określi miejsca rosyjskiej cywilizacji w świecie, ale to, co zostanie z zachodniej cywilizacji.

Drobnickij kontynuował jednak swoją wypowiedź i dał jasno do zrozumienia, że "operacja specjalna w Ukrainie" to dopiero początek i w przyszłości będą kolejne "operacje" w innych miejscach, gdyż Rosja dostrzega "niespokojną sytuację przy granicach".

- To konfrontacja między różnymi systemami, a przede wszystkim przeciwko zjednoczonemu Zachodowi - dodał Władimir Sołowjow.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe