Andriej Piontkowski: Ten plan był ostatnią szansą Putina

16 czerwca ich cienie, żądne zemsty, udaremniły zdradziecki, kapitulancki «plan pokojowy» starej europejskiej trojki. Nie pozwolili nawet przewieźć go do Kijowa. Ten plan był ostatnią szansą Putina – twierdzi rosyjski politolog i krytyk Kremla Andriej Piontkowski.
 Andriej Piontkowski: Ten plan był ostatnią szansą Putina
/ fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN / SPUTNIK / POOL

Znany rosyjski politolog i krytyk Kremla Andriej Piontkowski w swoim najnowszym wpisie na Twitterze stwierdził, że męczennicy z Irpienia „wnieśli swój ogromny wkład w zwycięstwo Ukrainy”.

Przypomnijmy, że 16 czerwca kanclerz Niemiec Olaf Scholz wraz z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem oraz premierem Włoch Mario Draghim przybyli do Irpienia, gdzie nie kryli poruszenia ogromnymi zniszczeniami tego miasta znajdującego się nieopodal Kijowa.

Wizyta europejskiej trójki w Irpieniu

Tuż po wizycie w Irpieniu kanclerz RFN napisał w mediach społecznościowych, że to miasto, podobnie jak Bucza, stało się „symbolem niewyobrażalnego okrucieństwa, bezsensownej przemocy rosyjskiej wojny”. Podkreślił, że brutalne zniszczenia w tym mieście są pomnikiem, a wojna musi się zakończyć.

CZYTAJ TAKŻE: Macron, Scholz i Draghi dotarli do Kijowa. Opublikowano nagranie

W podobnym tonie mówił także Emmanuel Macron, który nie ukrywał, że jest dotknięty okrucieństwem Rosjan. – To bohaterskie miasto, naznaczone piętnem barbarzyństwa (…) Tu popełniono zbrodnie wojenne, dokonano masakry – mówił wówczas francuski prezydent.

„Ten plan był ostatnią szansą Putina”

Według Piontkowskiego ofiary rosyjskich zbrodni w Irpieniu „udaremniły zdradziecki, kapitulancki «plan pokojowy» starej europejskiej trójki”.

„16 czerwca ich cienie, żądne zemsty, udaremniły zdradziecki, kapitulancki «plan pokojowy» starej europejskiej trojki. Nie pozwolili nawet przewieźć go do Kijowa. Ten plan był ostatnią szansą Putina” – napisał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe