CNN: Władze okupacyjne Chersonia mówią o przyłączeniu okręgu do Rosji

Przedstawiciel zainstalowanych przez Rosję władz okupacyjnych obwodu chersońskiego ogłosił, że władze czynią przygotowania do referendum, w którym mieszkańcy mają zadecydować o przyszłości regionu - jego ewentualnej aneksji przez Federację Rosyjską.
Rosyjscy żołnierze w okupowanym Chersoniu CNN: Władze okupacyjne Chersonia mówią o przyłączeniu okręgu do Rosji
Rosyjscy żołnierze w okupowanym Chersoniu / Flickr.com / manhhai / CC BY 2.0

Zastępca szefa wojskowo-cywilnej administracji miasta Kirył Stremousow obwieścił w komunikatorze Telegram: "Tak, przygotowujemy się do referendum i przeprowadzimy je".

– Obwód chersoński podejmie decyzję i przyłączy się do Federacji Rosyjskiej. Stanie się on pełnoprawnym częścią jednego państwa, w którym narody Rosji żyją jak jedna rodzina

– komunikuje Stremousow. Jego wypowiedź cytuje CNN.

Groźby wobec przeciwników

Co warte odnotowania, człowiek Władimira Putina zwrócił się także do mieszkańców, którzy odmawiają współpracy z władzami okupacyjnymi, zwłaszcza legitymizowania referendum "niepodległościowego".

– Wszyscy, którzy nie przedstawią w miejscowościach konkretnego, jasnego stanowiska w sprawie naszego przyszłego rozwoju jako części Federacji Rosyjskiej, wkrótce będą usunięci. Wielu z was zostanie po prostu ukaranych

– odgraża się Kirył Stremousow.

CZYTAJ TEŻ: "Rosja to wygrywa". Litwini mają pretensje. Dużo ryzykowali, a Bruksela...

CZYTAJ TEŻ: Roskosmos straszy Zachód. Zaraz potem pada ofiarą cyberataku

Prorosyjska administracja obwodu chersońskiego planuje wydać mieszkańcom Chersonia rosyjskie paszporty, od dłuższego czasu trwa również zamiana obowiązującej waluty – z ukraińskiej hrywny na rosyjskiego rubla.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe