Protest AgroUnii. Kołodziejczak wysypał zboże przed biurem poselskim ważnego polityka PiS [WIDEO]

Jeżeli Sasin chce mieć to zboże, dajcie mu te worki, które przynieśliśmy. Wysypiemy – mówił lider AgroUnii Michał Kołodziejczak.
 Protest AgroUnii. Kołodziejczak wysypał zboże przed biurem poselskim ważnego polityka PiS [WIDEO]
/ fot. Twitter

W środę w Hrubieszowie w woj. lubelskim AgroUnia zorganizowała konferencję prasową w sprawie ukraińskich zbóż trafiających do Polski.

– To zboże rozsypuje się po całym naszym kraju, a powinno trafić do Afryki Północnej, do krajów Bliskiego Wschodu i do innych krajów całego świata, gdzie Ukraina to zboże sprzedawała – mówił lider tej organizacji Michał Kołodziejczak.

Szef AgroUnii skrytykował ministra aktywów państwowych Jacka Sasina twierdząc, że „jego nieudolność prowadzi do tego, że dziś to zboże po pierwsze rozsypuje się po kraju”.

CZYTAJ TAKŻE: Ohydna profanacja na Białorusi: Rozkopano groby i rozrzucono szczątki polskich żołnierzy

– Po drugie bardzo mocno zaniża cenę naszego krajowego zboża, a nawet, tak jak tutaj, prowadzi do tego, że to zboże, które stoi za nami jest nie do sprzedania. Nie ma chętnych, którzy mogą je kupić i będzie to powodowało, że w trakcie żniw polscy rolnicy nie będą mieli gdzie magazynować swojego ziarna, bo magazyny w Polsce będą zawalone ukraińskim ziarnem – dodał.

Wysypano zboże pod biurem poselskim polityków PiSPo konferencji prasowej Kołodziejczak przeprowadził happening przed biurem poselskim Jacka Sasina oraz Beaty Mazurek, które znajdują się w tym lubelskim mieście. Szef AgroUnii zdecydował się wysypać zboże na drzwi biura.

CZYTAJ TAKŻE: Poseł PSL mocno o incydencie ze Sterczewskim. „Należało delikwenta zwyczajnie zawieźć…”

– Jeżeli Sasin chce mieć to zboże, dajcie mu te worki, które przynieśliśmy. Wysypiemy – mówił.

Nagranie z całej sytuacji Kołodziejczak postanowił opublikować w internecie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe