Sklepy sieci Biedronka staną się niebawem… placówkami medycznymi? „Sposób na obejście zakazu handlu w niedzielę”

Jak podaje portal Głos Wielkopolski, od lipca niektóre sklepy sieci Biedronka mają się stać… placówkami medycznymi. Wszystko wskazuje na to, że miałby to być kolejny sposób na obejście prawa dot. wolnych niedziel. 
 Sklepy sieci Biedronka staną się niebawem… placówkami medycznymi? „Sposób na obejście zakazu handlu w niedzielę”
/ Szyld Biedronki / Wikipedia/CC0

Biedronka zostanie placówką medyczną?

W ciągu ostatnich miesięcy polscy przedsiębiorcy raz po raz zaskakiwali „pomysłowością” ws. sposobów, jak obejść ciężko wywalczone przez NSZZ „Solidarność” prawo dot. wolnych niedziel. Tym samym sklepy stawały się placówkami pocztowymi, czytelniami, dworcami etc. Choć wydaje się być to nieprawdopodobne, do mediów dotarły niepokojące doniesienia, że powstał kolejny sposób na obchodzenie uchwalonego prawa – przekształcenie sklepu w placówkę medyczną. Takie informacje Głos Wielkopolski otrzymał od pracownika poznańskiego sklepu sieci Biedronka.

– Co miesiąc, do 25 dnia miesiąca, otrzymujemy grafiki na przyszły miesiąc. Planowane w nich są także niedziele handlowe. Jednak według kalendarza handlowca w lipcu nie są przewidziane żadne niedziele handlowe. Tymczasem w niektórych Biedronkach w Polsce zaplanowano grafiki na wszystkie niedziele lipca – powiedziała jedna z pracownic poznańskiej Biedronki. Jak czytamy w publikacji, pracownicy w kuluarach mówią o „pilotażu”, więc placówki medyczne miałyby powstać jak na razie tylko w wybranych punktach. W Poznaniu miałby to być sklep Biedronki przy ul. Piątkowskiej.

„Podobno w niektórych sklepach już zaczęły się jakieś zmiany – gdzieś postawiono jakiś pulpit, który miałby służyć za punkt recepcyjny czy coś w tym rodzaju” – podaje Głos Wielkopolski, powołując się na informacje od pracowników Biedronek. 

Sprawa ma być również „nieoficjalnie znana” przedstawicielom związków zawodowych.

– (…) jeśli to prawda, to byłyby to jakieś żarty. Kolejny rok i kolejne obejścia, a przecież jest ustawa – komentuje przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w JMP SA Piotr Adamczak.

O komentarz został zapytany właściciel sieci sklepów Biedronka – Jerónimo Martins. 

„Od przedstawicieli biura prasowego usłyszeliśmy jednak, że nie potrafią określić, kiedy udzielą nam odpowiedzi. Do momentu publikacji tego artykułu ich nie otrzymaliśmy” – kwituje Głos Wielkopolski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe