Profesor AGH zamordowany w Krakowie. Są nowe informacje

71-letni Leszek O. – podejrzany o atak na profesora AGH Jana Targosza, zmarłego w nocy z wtorku na środę w swoim mieszkaniu w Krakowie – zostanie w czwartek doprowadzony do prokuratury. Śledczy czekali, aż mężczyzna wytrzeźwieje, by można było go przesłuchać.
 Profesor AGH zamordowany w Krakowie. Są nowe informacje
/ fot. Pixabay

PAP ustaliła, że przesłuchanie Leszka O. rozpocznie się około południa.

Prokuratura badała i analizowała ponadto zebrany obszerny materiał dowodowy

– doprecyzował rzecznik krakowskiej prokuratury okręgowej prok. Janusz Hnatko.

Znamy przyczynę śmierci

Przyczyną śmierci profesora – jak podał w środę prokurator – były obrażenia zadane tępym narzędziem, co potwierdziły wyniki sekcji zwłok. Na ciele zmarłego odkryte zostały też inne obrażenia, m.in. w okolicach uda, a także złamania kości.

Według ustaleń medialnych zmarły mężczyzna to Jan Targosz - profesor krakowskiej AGH, mieszkający w domu na osiedlu w Nowej Hucie. Prokuratura ustaliła, że przed zdarzeniem mężczyzna spotkał się ze swoim kolegą z lat szkolnych i wspólnie pili alkohol. Początkowo była tam też żona zmarłego, ale opuściła ona spotkanie i poszła spać – według ustaleń nie słyszała nic, co świadczyłoby o tym, że w jej domu dzieje się coś niepokojącego.

O tym, co wydarzyło się w nocy pogotowie zawiadomił sam znajomy profesora, który zatrzymany został już przed domem zmarłego. Był wtedy pod wpływem alkoholu i nie był w stanie wyjaśnić, jaki był przebieg tego zdarzenia. PAP ustaliła, że znajomy zmarłego to 71-letni Leszek O.

Na miejscu zdarzenia znalezione zostało narzędzie, którym zadano jedno z obrażeń, a także inne ślady i dowody. Zabezpieczony został również monitoring zamontowany w pobliżu domu.

71-letni Jan Targosz był doktorem habilitowanym inżynierem, profesorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe