Nieoficjalnie: Zawiadomienie ABW ws. Agrounii. „Nosi znamiona działalności prorosyjskiej”

Radio ZET informuje nieoficjalnie w czwartek, że wicepremier Jacek Sasin zamierza powiadomić Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, że działalność Agrounii i jej lidera Michała Kołodziejczaka „nosi znamiona działalności prorosyjskiej”.
Michał Kołodziejczak Nieoficjalnie: Zawiadomienie ABW ws. Agrounii. „Nosi znamiona działalności prorosyjskiej”
Michał Kołodziejczak / Screen YouTube Kobieta w sadzie

O sprawie informuje reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski.

„Nieoficjalnie: w związku z zaplanowanymi na dziś protestami Agrounii w Warszawie wicepremier Jacek Sasin podjął decyzję o zawiadomieniu ABW o tym, że działalność Agrounii i jej lidera Michała Kołodziejczaka nosi znamiona działalności prorosyjskiej” – napisał Gierszewski na Twitterze.

 

 

Protesty Agrounii

W czwartek Agrounia zorganizowała protest rolników na ulicach Warszawy. Zdaniem organizatorów manifestacja jest efektem niezadowolenia z powodu sytuacji gospodarczej: inflacji, podwyżek stóp procentowych, rosnących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, a także kwestii importu zbóż spoza Polski. 

„Rząd stworzył sytuację, że my – zwykli pracujący ludzie, mamy tracić na kryzysie, który wywołali POLITYCY. NIE MA NA TO NASZEJ ZGODY! PiS NAS ZDRADZIŁ” – czytamy na profilu Agrounii na Twitterze.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe