Piotr Nisztor wygrał w sądzie z Giertychem. „Prawomocnie. Giertych zapłaci za moich prawników”

Znany dziennikarz Piotr Nisztor poinformował w mediach społecznościowych, że wygrał proces sądowy z mecenasem Romanem Giertychem. Dziennikarz został pozwany za komentarz, który wygłosił po zatrzymaniu mecenasa przez CBA jesienią 2020 roku.
mec. Roman Giertych | red. Piotr Nisztor Piotr Nisztor wygrał w sądzie z Giertychem. „Prawomocnie. Giertych zapłaci za moich prawników”
mec. Roman Giertych | red. Piotr Nisztor / screen YT - Telewizja Republika

Sprawa dotyczy komentarza, który Piotr Nisztor wygłosił w październiku 2020 na antenie TV Republika. Redaktor wypowiedział się na temat zatrzymania Romana Giertycha, do którego doszło w związku z tym, że – zdaniem służb – miał on działać na szkodę spółki, z której wyprowadzono ponad 90 mln złotych. Co ciekawe, za komentarze w tej sprawie zostali pozwani również inni dziennikarze – red. naczelny portalu TVP Info Samuel Pereira czy korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz. 

Na pytanie portalu Wirtualne Media, za co konkretnie pozwano Nisztora, Gmyza i Pereirę, Barbara Giertych odpowiedziała, że za… całokształt. „Za to, co publikowali po zatrzymaniu mojego męża” – skwitowała.

Szybko okazało się, że argumenty prawniczki nie przekonały sądu, który już w lutym na pierwszym terminie umorzył sprawę. Dziś poinformowano, że apelacja również nie przyniosła rezultatu – Piotr Nisztor prawomocnie wygrał sprawę z prywatnego aktu oskarżenia z 212 k.k.

Wygrałem PRAWOMOCNIE z R. Giertychem,który złożył przeciwko mnie PAO z 212KK za komentarz po jego zatrzymaniu przez CBA. Sąd II instancji umorzył postępowanie i nakazał zwrot kosztów. Tak więc to RG zapłaci za skuteczność moich prawników: Macieja Zaborowskiego i Aleksandry Pyrak [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – napisał Piotr Nisztor na Twitterze.

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe