Sprawa gen. Różańskiego. Jest komentarz Szymona Hołowni

W poniedziałek rano portal tvp.info poinformował, że generał Mirosław Różański „usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień”.
gen. Mirosław Różański Sprawa gen. Różańskiego. Jest komentarz Szymona Hołowni
gen. Mirosław Różański / Wikipedia CC BY 4,0 Ralf Lotys

Portal twierdzi, że chodzi o „wyprowadzenie do prywatnego Wojskowego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego SWAT ponad 7,5 mln zł. Zarzuty w tym śledztwie usłyszały też trzy inne osoby”. Dodano także, że wojskowy miał nie przyznać się do winy.

Różański wydał oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym potwierdził, że zostały mu postawione zarzuty, do których się nie przyznał.

„W związku z pojawieniem się w dniu 25 lipca 2022 roku artykułu prasowego na portalu www.tvp.info.pl dotyczącego postępowania przygotowawczego prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, VIII Wydział ds. Wojskowych, w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych informuję, że nie przyznałem się do stawianych mi zarzutów. Jednocześnie wskazuję, że zawarte w przedmiotowej publikacji informacje nie są prawdziwe”.

 

Komentarz Hołowni

Sprawę skomentował Szymon Hołownia, lider ugrupowania Polska 2050, w której gen. Różański uważany jest za „trzecią osobę”.

– Jest to spodziewana próba politycznego zastraszenia nas – mówi w rozmowie z TVN24 Szymon Hołownia. – Będą stawiali zarzuty nie tylko gen. Różańskiemu, ale też pewnie jeszcze wielu innym osobom. Nie przejmujemy się tym, bo wiemy, że jesteśmy uczciwi. (…) Staję za nim murem, a pisowskim prokuratorom mogę powiedzieć tylko jedno: nie boimy się was, możecie nas stawiać w stany oskarżenia, ciągać po sądach, poradzimy sobie, damy radę.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe