„Z gazem dla Niemiec może być jak z «błyskawiczną» niemiecką pomocą dla Ukrainy”

We wtorek w Brukseli osiągnięto porozumienie polityczne w sprawie zmniejszenia zapotrzebowania na gaz. Zakłada ono dobrowolne ograniczenie popytu na ten surowiec. W planie dotyczącym ograniczenia zużycia gazu nie będzie także wymogu dzielenia się tym źródłem energii, o który zabiegał Berlin.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz „Z gazem dla Niemiec może być jak z «błyskawiczną» niemiecką pomocą dla Ukrainy”
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz / fot. Flickr / CC BY 2.0 / Dirk Vorderstraße

We wtorek w Brukseli osiągnięto porozumienie polityczne w sprawie zmniejszenia zapotrzebowania na gaz. Zakłada ono dobrowolne ograniczenie popytu na ten surowiec o 15 proc. przed zimą i w okresie zimowym.

Jak napisała w ogłoszonym we wtorek oświadczeniu przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, „Unia Europejska podjęła zdecydowany krok, aby przeciwstawić się groźbie całkowitego zakłócenia dostaw gazu przez Putina”.

W planie dotyczącym ograniczenia zużycia gazu nie będzie wymogu dzielenia się surowcem, o który zabiegał Berlin. To stanowisko miało powstać pod naciskiem polskiej delegacji.

Mocne słowa polityka PiS

Do całej sprawy odniósł się poseł PiS Wojciech Zubowski w mediach społecznościowych, który stwierdził, że „z gazem dla Niemiec… może być jak z pomocą dla Ukrainy”.

Z tym gazem dla Niemiec może być jak z błyskawiczną niemiecką pomocą dla Ukrainy… nie wiadomo dokładnie na jaki adres, a to daty nie wskazano konkretnie, to trzeba na spokojnie, a przecież się nie wyczaruje, a i nikt nic nie obiecywał…

– napisał na Twitterze.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe