Elon Musk pozywa Twittera. W grze potężne pieniądze

Elon Musk złożył kontrpozew przeciwko platformie społecznościowej - Twitter. Walka toczy się o ogromne pieniądze, a dokładniej o 44 miliardy dolarów.
 Elon Musk pozywa Twittera. W grze potężne pieniądze
/ / / fot. Wikimedia Commons / Domena publiczna

Pozew Elona Muska został złożony kilka godzin po tym, jak ogłoszono datę rozpoczęcie procesu, w którym sąd w Delaware zdecyduje, czy Musk mógł zrezygnować z transakcji kupna Twittera, czy zobowiązany jest sfinalizować wcześniejsze plany.

Jak czytamy pozew Muska liczy 164 stron, do tej pory nie został upubliczniony, ale nie jest wykluczone, że tak się stanie jeszcze przed rozprawą.

Elon Musk na początku lipca ogłosił, że rezygnuje z zakupu Twittera. Szef SpaceX i Tesli napisał, że kończy porozumienie zawarte z zarządem w tej sprawie z powodu "fałszywych i wprowadzających w błąd" informacji o firmie. 

Środowiska konserwatywne wiązały ogromne nadzieje z zakupem przez Elona Muska platformy społecznościowej Twitter, ze względu na to, że Musk zapowiadał zniesienie cenzury. Z tych samych powodów środowiska progresywne wpadły w histerię na myśl, że gdzieś w sieci opinie wykraczające poza wskazania "poprawności politycznej" mogłyby być eksponowane na tych samych warunkach, co poglądy "zatwierdzone".

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe