Ostatni tekst Farmera Janka na Tysol.pl: Cukier krzepi, ale kogo?

Dziś w nocy zmarł nasz kolega, publikujący na Tysol.pl bloger Janusz Furmaniak znany pod pseudonimem Farmer Janek. Publikował na blogu Prawy Sierpowy. Oto ostatni tekst Farmera na Tysol.pl
Janusz Furmaniak
Janusz Furmaniak "Farmer Janek" / zasoby rodziny

W dyskontach brakuje cukru i soli. W wielu innych sieciach jest podobnie. Czy w Polsce nie ma cukru? Jest i to nawet spory nadmiar! Tak samo z solą. Co więc jest przyczyną? Z Czereśniami po 220 pln za kg nie wypaliło. Gazu też nie zabraknie. O co chodzi??? Węgiel płynie do Polski i będzie go coraz więcej.

 

Jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze i o pieniądze...

Nic tak nie uświadamia, jak kryzys, że kapitał ma jednak narodowość. Zagraniczne sieci handlowe jakoś tak dziwnie mają problemy z zapełnianiem półek cukrem i solą. Ktoś im ukradł klucze od magazynów? Kopalnie soli zastrajkowały? W cukrowniach zabrakło cukru? Składy aż pękają w szwach... Ciekawostka, w mojej okolicy w Polskich sklepach soli nie brakuje, tak samo cukru. Ludzie kupują po 10 kg, bo jest taniej o 49 groszy na kilogramie. Ciekawostka? Jeszcze się nie zdarzyło, aby go zabrakło. Czyli co? Wedle mnie to zmowa wielkich sieci handlowych. Nawet nie wietrzę tu zmowy z totalną opozycją. Tu przemówiła zwykła chciwość i żądza zysku za wszelką cenę. Tak się kreuje sztuczny kryzys, który ma umożliwić podniesienie cen. To żadne odkrycie, od kilku dni pojawiają się na ten temat podobne do mojej opinie w innych mediach prawicowych. W tych z mainstreamu opozycyjnego ani słowa o prawdziwym źródle braku cukru! Czemu tam nikt nie pyta, dlaczego w tych wielkich sieciach brakuje cukru? Ale nie brakuje w Polskich sklepach?

Opozycja zaciera łapki z radości i wtóruje minorowym tonem! Nie ma cukruuuu! Wszyscy umrzemy! Piję gorzką kawę, już nigdy cukru nie zobaczę! I inne takie bzdury wymyślane na potrzeby spekulacji cukrem. Przyznam, że czasem nie rozumiem niektórych rodaków, potrzebuje taki do przetworów kilka kilogramów cukru na rok. A ile kupuje? A tak z 50 kilogramów...A potem co na nim zrobi? Rosół ugotuje? Czy urządzi coś na kształt płynnej bitwy pod Grunwaldem? Bo też są tacy. To wpadanie na pomysł panicznego robienia zakupów mimo braku realnych podstaw to głupota. Ktoś powie, bo ceny wzrosną do kosmicznego poziomu! No i wzrosną, bo za uzasadnienie będzie służył bezrozumny wykup ze sklepów. Potem sklepy chwilowo przytrzymują zapasy kupione po niskiej cenie, aby w odpowiedniej chwili rzucić je na półki po znacznie wyższej cenie. Kto za to zapłaci? My wszyscy, to jest prowizja sklepów za głupotę konsumentów. Tak samo grabią nas w promocjach. Robi się wyższą cenę,z miesiąc albo dwa, a potem obniżka do pierwotnej i wielka krzykliwa reklama o wyprzedaży! Tylko się pośpieszcie, bo to ograniczony czas! Tak się kreuje -popyt na rynku pozbawionym niedoborów towaru. Naiwni klienci zapłacą za wszystko, nawet za własną głupotę i jeszcze będą z tego powodu szczęśliwi! Gdzie do cholery podziali się świadomi konsumenci?!

farmerjanek


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe