Bronisław Wildstein: Albo możemy zablokować zgubny dryf UE, albo musimy się z nią rozstać

Unia Europejska jest cieniem samej siebie. Niegdyś silna ponadnarodowa organizacja gospodarcza, obecnie skupiona na realizacji oderwanych od rzeczywistości ideologii bardziej szkodzi swoim członkom, niż pomaga wykorzystać ich potencjał. Ważną opinię w tej sprawie opublikował na łamach Sieci Bronisław Wildstein.
Gmach Komisji Europejskiej Bronisław Wildstein: Albo możemy zablokować zgubny dryf UE, albo musimy się z nią rozstać
Gmach Komisji Europejskiej / Pixabay.com

Tylko w ostatnim czasie Ursula von der Leyen postawiła w wywiadzie dla Dzienika Gazety Prawnej kolejne warunki wypłaty Polsce pieniędzy z KPO. Tym razem chodzi o stanowiącą zagrożenie kompletnym chaosem polskiego wymiaru sprawiedliwości, możliwość kwestionowania statusu jednych sędziów przez innych. Mianowanie sędzią jest wyłączną prerogatywą Prezydenta RP i takie żądanie jest kompletnym pogwałceniem polskiej konstytucji. Nie pierwszym zresztą. Czym bowiem nazwać część z tzw. zaakceptowanych przez rząd Mateusza Morawieckiego "kamieni milowych, w których skład wchodzi np.... miana regulaminu Sejmu? O gwałtach UE na traktatach i solidarności europejskiej, można pisać długo.

To co, czasem jakoś dziwnie w zgodzie z interesem Niemiec, robi Polsce Unia Europejska jest jednak tylko jednym z symptomów zepsucia UE. Jeśli dziś cała Europa znajduje się w poważnym kryzysie energetycznym, to jest to wynikiem zarówno "imperialnej" polityki Niemiec i uzależniania od surowców z Rosji, jak również unijnego tzw. "Zielonego Ładu". 

 

"Takiej Unii nie możemy zaakceptować"

- Takiej Unii nie możemy zaakceptować. Albo możemy zablokować jej zgubny dryf, albo musimy się z nią rozstać

(...)

Musimy nastawić się na szukanie aliantów, którzy pomogą nam zrobić wszystko, by powstrzymać jej obecny kurs, podejmując wszystkie możliwe działania, stawiając możliwe weta i blokady, a w polityce wewnętrznej wytłumaczyć społeczeństwu potrzebę wyjścia z Unii

- pisze Bronisław Wildstein na łamach "Sieci"


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe