"Pora skasować konto?" Coraz większe kłopoty Facebooka

Wyniki kwartalne Meta Platforms potwierdzają, że serwisy takie jak Facebook, Instagram i WhatsApp cieszą się coraz mniejszą popularnością.
Facebook
Facebook / Pixabay License


Przychody spółki w zeszłym kwartale wyniosły 28,8 mld dol., czyli o 1 proc. mniej niż w poprzednim roku.

Przewiduje się, że Facebook może stracić w tym roku 12,8 mld dol.

Serwis nie daje jednak za wygraną i próbuje ratować się na wiele sposobów, chociażby przez upodabnianie się do TikToka. Tymczasem "Forbes" zastanawia się, czy to już nie czas, by skasować konto.

Od dłuższego czasu problemy Facebooka narastały. Szczególnie postępująca cenzura dawała się we znaki użytkownikom, którzy nie kryli zniechęcenia.

– Na kryzysową sytuację platformy wpływ mają także rezygnujący z niej reklamodawcy. Potrzebne remedium ma przynieść Facebookowi upodobnienie się do swojego największego rywala, TikToka – wyjaśnia amerykański "Forbes".

- Wprowadzenie przez Apple’a możliwości nieudzielenia zgody na profilowanie w celach marketingowych mocno odbiło się na Facebooku – dodaje serwis.

Reklamy cyfrowe są przenoszone z Facebooka, Twittera i YouTube'a do wyszukiwarki Google i Bing, które zaczęły  zyskiwać.

- Branża reklamowa dostosowuje się do zmian w polityce prywatności. To samo musi zrobić też Facebook – podkreśla "Forbes".

W serwisie możemy już niedługo spodziewać się większej ilości treści wideo, co ma przyciągać użytkowników podobnie, jak TikTok.

"Forbes" odpowiadając na pytanie, czy już czas usunąć z Facebooka konto stwierdza, że być może tak. Dodaje, że szczególnie należy zwrócić uwagę na prywatność w sieci "poprzez usunięcie aplikacji ze smartfona i za pomocą ustawień prywatności, aby ograniczyć dane, które Facebook może zbierać" na nasz temat".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe