Miedwiediew znów szokuje. Porównał Zełenskiego do… Hitlera

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew opublikował kolejne szokujące słowa. Polityk porównał pomysł sankcji autorstwa Wołodymyra Zełenskiego do działań Adolfa Hitlera.
Wołodymyr Zełenski Miedwiediew znów szokuje. Porównał Zełenskiego do… Hitlera
Wołodymyr Zełenski / Flickr.com/Public domain

Ukraiński prezydent rozmawiał z „Washintgon Post”, mówiąc, że Zachód powinien nałożyć zakaz podróżowania na obywateli Rosji. Miałoby to służyć powstrzymaniu aneksji ukraińskich terytoriów.

– Najważniejszymi sankcjami jest zamknięcie granic, ponieważ Rosjanie odbierają innym ziemie – powiedział Zełenski.

Ponadto ocenił, że Rosjanie powinni żyć „zamknięci we własnym świecie, dopóki nie zmienią swojej filozofii”.

Słowa te bardzo nie spodobały się byłemu prezydentowi Rosji. Dmitrij Miedwiediew, który jest obecnie zastępcą sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, opublikował wpis, w którym podsumował ukraińskiego przywódcę, nazywając go „klaunem”.

– Główny klaun Ukrainy zasugerował „pociągnięcie do odpowiedzialności całej ludności Rosji”. To Adolf Hitler jako ostatni próbował zastosować takie idee do całego narodu. Jakieś pytania dotyczące natury ukraińskiego reżimu? – napisał Dmitrij Miedwiediew na Twitterze.

To nie pierwszy raz, kiedy rosyjska propaganda usiłuje przekonać, że Moskwa chce pomóc Ukraińcom wyzwolić się od „nazistowskiego reżimu”. Rosyjskie władze określają inwazję na Ukrainę, która trwa od 24 lutego, „specjalną operacją wojskową”. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe