Nieoczekiwana rezygnacja Iwony Dudy z funkcji szefa PKO BP. Znamy nazwisko nowego prezesa

Media obiegła informacja, że nowym prezesem banku PKO BP został Paweł Gruza. Zastąpi on Iwonę Dudę, która po 10 miesiącach pracy odeszła ze swojego stanowiska.
Flagi przed siedzibą centrali PKO Banku Polskiego Nieoczekiwana rezygnacja Iwony Dudy z funkcji szefa PKO BP. Znamy nazwisko nowego prezesa
Flagi przed siedzibą centrali PKO Banku Polskiego / fot. media.pkobp.pl


Jeżeli chodzi o funkcję prezesa banku PKO BP, to wymieniano tutaj wiele nazwisk. Przypomnijmy, że w czerwcu 2021 roku po 12 latach dymisję złożył Zbigniew Jagiełło, na którego miejsce wszedł Jan Emeryk Rościszewski.

Rościszewski zrezygnował jeszcze w październiku tego samego roku, a zastąpiła go Iwona Duda, która również teraz odeszła.

Jest już pewne, że jej obowiązki przejmie Paweł Gruza, który do tej pory był wiceprezesem ds. międzynarodowych KGHM, a jeszcze wcześniej wiceministrem finansów.

Kim jest Paweł Gruza?

Ukończył wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorem licznych publikacji dotyczących podatków i ubezpieczeń społecznych.

Od kwietnia do listopada 2016 roku pełnił obowiązki Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa i zarządzał portfelem spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych podmiotów osób prawnych.
Sprawował również funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe