Dym nad rosyjską bazą na Krymie. Ukraińcy bezlitośnie szydzą z Rosjan

Na rosyjskim lotnisku wojskowym w miejscowości Nowofedoriwka na okupowanym przez Rosjan i należącym do Ukrainy Krymie doszło do serii wybuchów. Płonie magazyn z amunicją i pas startowy.
 Dym nad rosyjską bazą na Krymie. Ukraińcy bezlitośnie szydzą z Rosjan

„Po serii wybuchów w rejonie lotniska wojskowego w Nowofedoriwce (…) na lotnisku wybuchł pożar; płoną magazyny z amunicją i pas startowy” – poinformowała agencja Interfax-Ukraina.

Nowofedoriwka znajduje się w rejonie miasta Saki, na zachodnim brzegu Krymu. Od pozycji ukraińskich na linii frontu w obwodzie chersońskim dzieli ją około 200 km w linii prostej. Odległość w linii prostej od Odessy to 269 kilometrów.

Według informacji w sieciach społecznościowych wybuchów było ponad dziesięć. „W odległości 20 kilometrów od Nowofedoriwki drżały szyby i włączały się alarmy w samochodach” – pisze portal Ukrainska Prawda. Zgodnie z relacjami pierwsze eksplozje miały miejsce około godziny 15.20 czasu lokalnego.

Ukraińcy szydzą z Rosjan

Strona ukraińska, która nie przyznaje się do ostrzelania rosyjskiej bazy zamieściła ironiczny komentarz.

„Ministerstwo Obrony Ukrainy nie potrafi określić przyczyny eksplozji, ale przypomina o zasadach bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zakazie palenia w miejscach do tego nieprzystosowanych” – brzmi oświadczenie ukraińskiego ministerstwa.

„Fakt pożaru może zostać wykorzystany przez państwo terrorystyczne w wojnie informacyjne” – dodano.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe