Zaskakujący ruch FIFA! Mistrzostwa świata rozpoczną się wcześniej

Piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada meczem drużyny gospodarzy z Ekwadorem, czyli dzień wcześniej, niż planowano – poinformowała francuska agencja prasowa AFP, powołując się na źródła w Komitecie Organizacyjnym.
 Zaskakujący ruch FIFA! Mistrzostwa świata rozpoczną się wcześniej
/ Logo Mistrzostw Świata w Katarze

Według AFP, zarówno FIFA, jak i katarscy organizatorzy zaakceptowali już zmianę. Z kolei agencja Associated Press (AP), powołując się na osobą "posiadającą wiedzę", przekazała, że FIFA rozważa scenariusz z rozpoczęciem mundialu dzień wcześniej.

Ma to wynikać z faktu, że zgodnie z pierwotnym terminarzem imprezy, powstałym po losowaniu grup, pierwszym meczem MŚ 21 listopada miało być spotkanie Senegalu z Holandią, następnie miały wyjść na boisko ekipy Anglii i Iranu, a dopiero jako trzeci (o godz. 19 czasu lokalnego) miał się rozpocząć pojedynek Kataru z Ekwadorem.

W meczach otwarcia, które rozgrywano jako pierwsze, bądź - przy równoległych - poprzedzała je ceremonia inauguracji imprezy, do tej pory dziewięć razy wystąpiła reprezentacja gospodarzy i jeszcze nigdy nie przegrała.

W historii zdarzało się też, że w meczach otwarcia występowali również "z urzędu" obrońcy tytułu.

Polscy piłkarze pierwszy pojedynek w Katarze mają rozegrać 22 listopada, a ich rywalem będzie Meksyk. Później w grupie C zmierzą się jeszcze z Arabią Saudyjską i Argentyną.

Mistrzostwa świata - po raz pierwsze rozgrywane jesienią - potrwają do 18 grudnia.(PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe