„Czasem jedno zdjęcie wystarczy za tysiąc słów”. Olbrzymi sum wyłowiony z Odry [FOTO]

Czasem jedno zdjęcie wystarczy za tysiąc słów... Ogromny sum, martwy na skutek zatrucia Odry, ładowany jest do kontenera z pozostałymi rybami, a następnie trafi do utylizacji – pisze na Facebooku serwis Słubice24.pl i publikuje zdjęcie.
 Słubice, 12.08.2022. Żołnierze i strażacy usuwają martwe ryby z Odry  „Czasem jedno zdjęcie wystarczy za tysiąc słów”. Olbrzymi sum wyłowiony z Odry [FOTO]
Słubice, 12.08.2022. Żołnierze i strażacy usuwają martwe ryby z Odry / fot.PAP/Lech Muszyński

Od końca lipca lokalni wędkarze na kilku odcinkach Odry alarmują, że w rzece pojawiają się śnięte ryby w dużych ilościach. Z biegiem czasu sytuacja robi się coraz bardziej poważna, a na chwilę obecną wyłowiono co najmniej kilka ton martwych ryb.

Według informacji podanych przez ministra środowiska Brandenburgii Axela Vogla w próbkach wody z Odry wykryto rtęć. – Dla Odry jako ekologicznie cennego akwenu jest to cios, po którym prawdopodobnie nie podniesie się przez kilka lat – powiedział.

Zawartości rtęci w rzece nie potwierdza natomiast na ten moment strona polska. Podczas piątkowej konferencji prasowej wiceszef resortu środowiska Jacek Ozdoba przekazał, że „według naszej aparatury i próbek, które były pobrane, nie potwierdzamy zawartości rtęci w Odrze”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polska nie potwierdza zawartości rtęci w Odrze. W trzech województwach wprowadzono zakaz wstępu do rzeki

Ogromny sum wyłowiony z Odry

Na profilu portalu Słubice24.pl na Facebooku opublikowano zdjęcie przedstawiające osoby „sprzątające” rzekę z martwych zwierząt. Internauci zwrócili uwagę a siłę trującej substancji, która zabiła suma wielkości człowieka.

„Czasem jedno zdjęcie wystarczy za tysiąc słów... Ogromny sum, martwy na skutek zatrucia Odry, ładowany jest do kontenera z pozostałymi rybami, a następnie trafi do utylizacji” – czytamy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe