"To jest oburzające!" Minister środowiska Brandenburgii grzmi na Twitterze

Po niedzielnej konferencji prasowej w Szczecinie ws. sytuacji na Odrze minister środowiska Brandenburgii zamieścił w poniedziałek rano tweeta, dotyczącego zadanego mu przez dziennikarza pytania o rtęć w Odrze.
/ PAP/Marcin Bielecki

"To jest oburzające! Zostałem zapytany przez tłumacza o mój rzekomy cytat, że woda z Odry parzy ręce. Zareagowałem na to i wyjaśniłem wartości pH; nie pytano mnie o wartości rtęci"

- napisał minister na Twitterze. 

Elżbieta Polak wskazywała na Twitterze, że "Axel Vogel minister rolnictwa i środowiska landu Brandenburgia w bezpośredniej rozmowie ze mną potwierdził, że stężenie rtęci w Odrze było tak wysokie, że nie można było określić skali".

Podczas wczorajszego spotkania ministrów ds. środowiska i gospodarki wodnej Polski i Niemiec ws. zanieczyszczenia Odry minister środowiska Brandenburgii Axel Vogel pytany był o wpis marszałek Polak.

"Ta wypowiedź jest mi absolutnie nieznana. Wskazaliśmy, że stwierdziliśmy w Odrze wysokie wartości pH, które mogą działać toksycznie, nie możemy jednak wyjaśnić, dlaczego" – powiedział Vogel.

Jak wskazują media tłumacz nie przetłumaczył pytania polskiego dziennikarza dosłownie. W tłumaczeniu nie padło stwierdzenie o skażeniu "rtęcią", a o wodzie, do której nie można włożyć "ręki".

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe