B. Szydło: "rządzący mają zapewnić bezpieczeństwo". Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra Błaszczaka

Chcę, żeby Polska była bezpieczna i Polacy byli bezpieczni, a Mariusz Błaszczak to gwarantuje – powiedziała premier Beata Szydło podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec szefa MSWiA. Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra Mariusza Błaszczaka.
P. Tracz / KPRM B. Szydło: "rządzący mają zapewnić bezpieczeństwo". Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra Błaszczaka
P. Tracz / KPRM / premier.gov.pl
Zdaniem premier Beaty Szydło minister Mariusz Błaszczak to pierwszy minister od lat, który zajął się rzetelną pracą nad realnym zwiększeniem poziomu poczucia bezpieczeństwa w Polsce i robi to skutecznie. 
 

Minister Mariusz Błaszczak nie pozwala na bezprawie. Odbudowuje to, co przez osiem lat zostało zniszczone przez koalicję PO-PSL


– stwierdziła.
 

Dzisiaj Polska wyrasta, jako kraj, który zaczyna w regionie mieć tę szczególną rolę, o którym mówi się, że jest krajem bezpiecznym, dobrze zarządzanym


– podkreśliła szefowa rządu.

Szefowa rządu zapewniła, że śmierć Igora Stachowiaka boli nas wszystkich. Z sejmowej mównicy złożyła wyrazy współczucia dla jego rodziny. Jak podkreśliła ta śmierć nie powinna była się zdarzyć, tak jak 42 takie przypadki w czasach rządów PO-PSL. Przypomniała, że minister Błaszczak wyciągnął konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za wydarzenia na wrocławskim komisariacie. 
 

Policja jest od tego, żeby chronić obywateli. Musimy doprowadzić do tego, by wyciągnąć wnioski i w takim stopniu wyszkolić polską policję, żeby bezpieczeństwo Polaków było jak najwyższej miary, by takie zdarzania nie miały miejsca 


– stwierdziła premier Szydło.
 

Naszym zadaniem jest wspólne potępienie tego, co się we Wrocławiu wydarzyło. Przede wszystkim naszym wspólnym celem powinno być budowanie poczucia, że obywatele mogą liczyć na policję, mogę jej ufać i mieć pewność, że nie zawiedzie


– powiedziała premier. 

Premier przypomniała, że poprzedni rząd zlikwidował ponad połowę istniejących wówczas posterunków policji – z 817 zlikwidowano 418. Minister Mariusz Błaszczak przywrócił 51 spośród zlikwidowanych jednostek. Zdaniem szefowej rządu, szef resortu spraw wewnętrznych bardzo dobrze radzi sobie z odbudowywaniem powagi resortu spraw wewnętrznych i jego sprawności.
 

Każdego dnia tysiące policjantów naraża swoje życie i zdrowie, by służyć i chronić. Chcę im podziękować 


– powiedziała premier Szydło.

Minister Błaszczak wdraża Program Modernizacji Służb Mundurowych, który poprawia skuteczność i sprawność Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu. Program zakłada wymianę zużytego, przestarzałego sprzętu i uzbrojenia, zakup wyposażenia osobistego i ochronnego dla funkcjonariuszy, rozbudowę i modernizację infrastruktury oraz wzrost wynagrodzeń. Do 2020 r. na program zostanie przeznaczonych ponad 9,2 miliarda zł. Jak podkreśliła premier, tylko w 2017 r. służby podległe MSWiA otrzymają na ten cel blisko półtora miliarda zł. Za te środki powstają nowe komendy, np. w Wałczu czy Sochaczewie.

Premier Szydło stwierdziła, że dzięki ustawie antyterrorystycznej z Polski wydalono osoby, które były podejrzane o związki z organizacjami terrorystycznymi. 
 

Dzięki tej ustawie minimalizujemy w Polsce ryzyko zamachów terrorystycznych. Eliminujemy zagrożenia ze strony ludzi przeżartych ideologią dżihadu


– podkreśliła premier.

MSWiA w bardzo krótkim czasie, we współpracy z Kolegium ds. Służb Specjalnych i ministrem koordynatorem ds. służb specjalnych, przygotowało projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Przepisy te zapewniają lepszą koordynację działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w czasach rosnącego zagrożenia terrorystycznego na świecie. Ustawa była istotna w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom Szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się w Warszawie i Krakowie.
 

Pomagamy i będziemy pomagać. Będziemy nieść pomoc humanitarną, bo to jest nasz obowiązek, ale nie pozwolimy na to, aby bezpieczeństwo Polaków było zagrożone 


– poinformowała premier Szydło. Jak stwierdziła, minister Błaszczak konsekwentnie broni zasady, że nie ma zgody na mechanizm przymusowej relokacji, ale trzeba nieść pomoc na miejscu.

Według szefowej rządu kryzys migracyjny w Europie, przed którym rząd broni Polskę, to nie tylko akty terrorystyczne. To także nienotowany dotąd wzrost pospolitej przestępczości. Zdaniem premier, Polacy nie chcą takich problemów. 
 

Naszym obowiązkiem przed tym jest ich bronić. I to jest właśnie zadanie ministra Błaszczaka


– zaznaczyła.

Szefowa rządu zaznaczyła, że obecny rząd przeznacza na pomoc dla imigrantów i uchodźców dwukrotnie wyższe kwoty niż poprzednicy.

Zdaniem premier Szydło, minister Błaszczak nie tylko odbudowuje polskie służby i policję, ale robi to w taki sposób, by Polacy czuli się bezpieczni, a wszystkie służby miały odpowiednie i godne warunki pracy. 
 

Chcę, żeby Polska była bezpieczna i Polacy byli bezpieczni, a Mariusz Błaszczak to gwarantuje


– podsumowała.

Ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji wprowadza szereg programów, które poprawiają poziom bezpieczeństwa i życia obywateli. Zapewniło bezpieczeństwo uczestnikom ŚDM i Szczytu NATO, skutecznie działa na forum Grupy V4 – prowadzi jest odpowiedzialną i suwerenną politykę migracyjną, wspiera ochronę granicy zewnętrznej UE, z powodzeniem zakończyło negocjacje ws. siedziby Frontexu w Warszawie. Przywrócono także Karpacki Oddział Straży Granicznej, uruchomiono Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, wdrożono Program Dzielnicowy bliżej nas, wzrosły środki dla Ochotniczych Straży Pożarnych, wprowadzono podwyżki dla służb i policji, więcej policjantów pracuje na etatach.

Według niedawnego badania CBOS, aż 89% Polaków uważa, że w Polsce żyje się bezpiecznie. To najwyższy poziom w historii tych badań, czyli od 1987 roku. W stosunku do poprzedniego roku odsetek osób zadowolonych z bezpieczeństwa w naszym kraju wzrósł o 9 punktów procentowych. W stosunku do 2015 r. wzrost wyniósł aż 23 punkty procentowe. 95% Polaków uważa swoją najbliższą okolicę za bezpieczną.

źródło: premier.gov.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Strzelanina pod Paryżem z ostatniej chwili
Strzelanina pod Paryżem

W strzelaninie pod Paryżem, w nocy z piątku na sobotę, zginęła jedna osoba, a kilka zostało poważnie rannych – podała agencja AFP, powołując się na informacje otrzymane od prokuratury. Lokalne władze twierdzą, że to porachunki związane z handlem narkotykami.

Niepokojące doniesienia w sprawie „M jak miłość” z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia w sprawie „M jak miłość”

Media obiegły niepokojące doniesienia w sprawie serialu „M jak miłość”. Pojawiły się spekulacje, że jedna z ulubionych postaci widzów może zniknąć.

Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Pilne informacje w sprawie Kate Middleton z ostatniej chwili
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Pilne informacje w sprawie Kate Middleton

Księżna Kate, żona brytyjskiego następcy tronu księcia Williama, poinformowała w piątek, że jej styczniowy pobyt w szpitalu i przebyta operacja jamy brzusznej były związane z wykrytym u niej rakiem. Są nowe informacje.

Rosyjskie cyberataki. Jest komunikat MSZ z ostatniej chwili
Rosyjskie cyberataki. Jest komunikat MSZ

Polska wyraża pełną solidarność z Niemcami i z Czechami w związku z wrogą kampanią w cyberprzestrzeni prowadzoną przez grupę powiązaną z rosyjskim wywiadem wojskowym - czytamy w komunikacie przekazanym w sobotę przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Prezydent Chin Xi Jinping rusza w podróż po Europie z ostatniej chwili
Prezydent Chin Xi Jinping rusza w podróż po Europie

Przywódca ChRL Xi Jinping rozpocznie w niedzielę pięciodniową podróż po Europie, w trakcie której odwiedzi Francję, Serbię i Węgry. Będzie to jego pierwsza wizyta w Europie od 2019 r.

ISW: Szpitale w okupowanym przez Rosję obwodzie ługańskim grożą odbieraniem noworodków z ostatniej chwili
ISW: Szpitale w okupowanym przez Rosję obwodzie ługańskim grożą odbieraniem noworodków

Szpitale w okupowanym przez Rosję obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy grożą matkom odbieraniem noworodków, jeśli co najmniej jedno z rodziców nie posiada obywatelstwa rosyjskiego - podaje amerykański Instytut Studiów nad Wojną ISW.

Eksperci: Pekin chce wbić klin między USA a UE i nie zmieni polityki w sprawie Ukrainy z ostatniej chwili
Eksperci: Pekin chce wbić klin między USA a UE i nie zmieni polityki w sprawie Ukrainy

Pekin chce wbić klin pomiędzy USA i UE, a europejscy przywódcy mają niewielką nadzieję na zmianę stanowiska Chin w sprawie Ukrainy – podkreślili w rozmowie z PAP analitycy z Francji i Węgier, komentując rozpoczynającą się w niedzielę wizytę przywódcy Chin Xi Jinpinga w Europie.

Zmiana pogody. Będzie niebezpiecznie. IMGW wydał komunikat z ostatniej chwili
Zmiana pogody. Będzie niebezpiecznie. IMGW wydał komunikat

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o nadchodzących burzach z gradem oraz porywistych wiatrach.

Tadeusz Płużański: Honor Wiadomości
Tadeusz Płużański: Honor

„Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja skrwawiona w wojnach na pewno na pokój zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę. Wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor” – mówił 5 maja 1939 r. w Sejmie RP minister spraw zagranicznych Józef Beck.

Deutsche Quelle: Od 2 maja ekologiczne Niemcy konsumują surowce kosztem innych państw Wiadomości
Deutsche Quelle: Od 2 maja ekologiczne Niemcy konsumują surowce kosztem innych państw

W tym roku Niemcy już od 2 maja konsumują surowce naturalne na koszt innych państw – odnotowała lewicowa Tageszeitung, powołując się na dane organizacji Footprintnetwork monitorującej poziom zużycia surowców na świecie. Jak wynika z obliczeń Global Footprint Network, Niemcom zaledwie w cztery miesiące udało się wykorzystać wszystkie „przypisane im” na 2004 r surowce, a miniony czwartek stał się tym samym Dniem Przekroczenia Zasobów Ziemi. Podobno, gdyby wszystkie państwa świata zachowywały się jak Niemcy, nie starczyłoby nam trzech Ziem.

REKLAMA

B. Szydło: "rządzący mają zapewnić bezpieczeństwo". Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra Błaszczaka

Chcę, żeby Polska była bezpieczna i Polacy byli bezpieczni, a Mariusz Błaszczak to gwarantuje – powiedziała premier Beata Szydło podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec szefa MSWiA. Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra Mariusza Błaszczaka.
P. Tracz / KPRM B. Szydło: "rządzący mają zapewnić bezpieczeństwo". Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra Błaszczaka
P. Tracz / KPRM / premier.gov.pl
Zdaniem premier Beaty Szydło minister Mariusz Błaszczak to pierwszy minister od lat, który zajął się rzetelną pracą nad realnym zwiększeniem poziomu poczucia bezpieczeństwa w Polsce i robi to skutecznie. 
 

Minister Mariusz Błaszczak nie pozwala na bezprawie. Odbudowuje to, co przez osiem lat zostało zniszczone przez koalicję PO-PSL


– stwierdziła.
 

Dzisiaj Polska wyrasta, jako kraj, który zaczyna w regionie mieć tę szczególną rolę, o którym mówi się, że jest krajem bezpiecznym, dobrze zarządzanym


– podkreśliła szefowa rządu.

Szefowa rządu zapewniła, że śmierć Igora Stachowiaka boli nas wszystkich. Z sejmowej mównicy złożyła wyrazy współczucia dla jego rodziny. Jak podkreśliła ta śmierć nie powinna była się zdarzyć, tak jak 42 takie przypadki w czasach rządów PO-PSL. Przypomniała, że minister Błaszczak wyciągnął konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za wydarzenia na wrocławskim komisariacie. 
 

Policja jest od tego, żeby chronić obywateli. Musimy doprowadzić do tego, by wyciągnąć wnioski i w takim stopniu wyszkolić polską policję, żeby bezpieczeństwo Polaków było jak najwyższej miary, by takie zdarzania nie miały miejsca 


– stwierdziła premier Szydło.
 

Naszym zadaniem jest wspólne potępienie tego, co się we Wrocławiu wydarzyło. Przede wszystkim naszym wspólnym celem powinno być budowanie poczucia, że obywatele mogą liczyć na policję, mogę jej ufać i mieć pewność, że nie zawiedzie


– powiedziała premier. 

Premier przypomniała, że poprzedni rząd zlikwidował ponad połowę istniejących wówczas posterunków policji – z 817 zlikwidowano 418. Minister Mariusz Błaszczak przywrócił 51 spośród zlikwidowanych jednostek. Zdaniem szefowej rządu, szef resortu spraw wewnętrznych bardzo dobrze radzi sobie z odbudowywaniem powagi resortu spraw wewnętrznych i jego sprawności.
 

Każdego dnia tysiące policjantów naraża swoje życie i zdrowie, by służyć i chronić. Chcę im podziękować 


– powiedziała premier Szydło.

Minister Błaszczak wdraża Program Modernizacji Służb Mundurowych, który poprawia skuteczność i sprawność Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu. Program zakłada wymianę zużytego, przestarzałego sprzętu i uzbrojenia, zakup wyposażenia osobistego i ochronnego dla funkcjonariuszy, rozbudowę i modernizację infrastruktury oraz wzrost wynagrodzeń. Do 2020 r. na program zostanie przeznaczonych ponad 9,2 miliarda zł. Jak podkreśliła premier, tylko w 2017 r. służby podległe MSWiA otrzymają na ten cel blisko półtora miliarda zł. Za te środki powstają nowe komendy, np. w Wałczu czy Sochaczewie.

Premier Szydło stwierdziła, że dzięki ustawie antyterrorystycznej z Polski wydalono osoby, które były podejrzane o związki z organizacjami terrorystycznymi. 
 

Dzięki tej ustawie minimalizujemy w Polsce ryzyko zamachów terrorystycznych. Eliminujemy zagrożenia ze strony ludzi przeżartych ideologią dżihadu


– podkreśliła premier.

MSWiA w bardzo krótkim czasie, we współpracy z Kolegium ds. Służb Specjalnych i ministrem koordynatorem ds. służb specjalnych, przygotowało projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Przepisy te zapewniają lepszą koordynację działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w czasach rosnącego zagrożenia terrorystycznego na świecie. Ustawa była istotna w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom Szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się w Warszawie i Krakowie.
 

Pomagamy i będziemy pomagać. Będziemy nieść pomoc humanitarną, bo to jest nasz obowiązek, ale nie pozwolimy na to, aby bezpieczeństwo Polaków było zagrożone 


– poinformowała premier Szydło. Jak stwierdziła, minister Błaszczak konsekwentnie broni zasady, że nie ma zgody na mechanizm przymusowej relokacji, ale trzeba nieść pomoc na miejscu.

Według szefowej rządu kryzys migracyjny w Europie, przed którym rząd broni Polskę, to nie tylko akty terrorystyczne. To także nienotowany dotąd wzrost pospolitej przestępczości. Zdaniem premier, Polacy nie chcą takich problemów. 
 

Naszym obowiązkiem przed tym jest ich bronić. I to jest właśnie zadanie ministra Błaszczaka


– zaznaczyła.

Szefowa rządu zaznaczyła, że obecny rząd przeznacza na pomoc dla imigrantów i uchodźców dwukrotnie wyższe kwoty niż poprzednicy.

Zdaniem premier Szydło, minister Błaszczak nie tylko odbudowuje polskie służby i policję, ale robi to w taki sposób, by Polacy czuli się bezpieczni, a wszystkie służby miały odpowiednie i godne warunki pracy. 
 

Chcę, żeby Polska była bezpieczna i Polacy byli bezpieczni, a Mariusz Błaszczak to gwarantuje


– podsumowała.

Ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji wprowadza szereg programów, które poprawiają poziom bezpieczeństwa i życia obywateli. Zapewniło bezpieczeństwo uczestnikom ŚDM i Szczytu NATO, skutecznie działa na forum Grupy V4 – prowadzi jest odpowiedzialną i suwerenną politykę migracyjną, wspiera ochronę granicy zewnętrznej UE, z powodzeniem zakończyło negocjacje ws. siedziby Frontexu w Warszawie. Przywrócono także Karpacki Oddział Straży Granicznej, uruchomiono Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, wdrożono Program Dzielnicowy bliżej nas, wzrosły środki dla Ochotniczych Straży Pożarnych, wprowadzono podwyżki dla służb i policji, więcej policjantów pracuje na etatach.

Według niedawnego badania CBOS, aż 89% Polaków uważa, że w Polsce żyje się bezpiecznie. To najwyższy poziom w historii tych badań, czyli od 1987 roku. W stosunku do poprzedniego roku odsetek osób zadowolonych z bezpieczeństwa w naszym kraju wzrósł o 9 punktów procentowych. W stosunku do 2015 r. wzrost wyniósł aż 23 punkty procentowe. 95% Polaków uważa swoją najbliższą okolicę za bezpieczną.

źródło: premier.gov.pl


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe