Zełenski ostrzega Europę. To będzie następny krok Putina

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w sobotę w wieczornym wystąpieniu wideo, że Rosja przygotowuje się do zdecydowanego uderzenia energetycznego tej zimy przeciwko całej Europie.
 Zełenski ostrzega Europę. To będzie następny krok Putina
/ fot. PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

W swoim najnowszym wystąpieniu wideo Wołodymyr Zełenski ostrzegł Europę, że „tej zimy Rosja przygotowuje się do decydującego uderzenia energetycznego przeciwko wszystkim Europejczykom”.

ZOBACZ WIDEO: "Niemcy mieli bliskich, którzy zginęli w polskich obozach koncentracyjnych". Debata nt. reparacji w TV Al Dżazira. Rachoń nie wytrzymał

Jego zdaniem to właśnie teraz kluczowymi reakcjami są kolejne sankcje skierowane wobec Moskwy.

Dlaczego to robią? Rosja chce zniszczyć normalne życie każdego Europejczyka, we wszystkich krajach naszego kontynentu. Chce osłabić i zastraszyć całą Europę, każde państwo. Tam, gdzie Rosja nie może tego zrobić siłą broni konwencjonalnej, robi to siłą broni energetycznej, stara się uderzyć biedą i chaosem politycznym w miejsca, gdzie rakiety jeszcze nie mogą trafić

– powiedział ukraiński prezydent.

Więcej sankcji

Zełenski podkreślił, że kluczowymi odpowiedziami na to powinny być dwie rzeczy: pierwsza to europejska jedność w obronie przed państwem terrorystycznym, a druga to zwiększenie presji sankcyjnej na Rosję.

– To wzmocnienie wszystkich poziomów sankcji i ograniczenie rosyjskich dochodów z ropy i gazu – zaapelował.

Dodał, że aby uchronić się przed rosyjskim atakiem energetycznym, wszyscy w Europie potrzebują „jeszcze większej jedności, jeszcze większej koordynacji, jeszcze większej pomocy sobie nawzajem”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe