Źródła ukraińskie: Uciekają nawet prorosyjskie władze miast okupowanych od 2014 roku

Media powołują się na słowa gubernatora obwodu ługańskiego, który miał stwierdzić, że z powodu ukraińskiej kontrofensywy na opuszczenie dotychczas zajmowanych miejsc decydują się okupacyjne władze miast zajętych jeszcze w roku 2014.
 Źródła ukraińskie: Uciekają nawet prorosyjskie władze miast okupowanych od 2014 roku
/ Armia ukraińska / Flickr.com/Public domain

– Rosyjskie wojska uciekają ze wschodu Ukrainy; pojawiają się doniesienia o tym, że okupacyjne władze wyjeżdżają nawet z ukraińskich miast zajętych w 2014 roku – powiedział w niedzielę gubernator obwodu ługańskiego Ukrainy Serhij Hajdaj.

Okupacyjne władze uciekają?

Serhij Hajdaj powiedział także, że w okolicach miast Izium w obwodzie charkowskim i Łymanu w obwodzie donieckim mają być prowadzone zaawansowane walki między siłami Ukrainy i Rosji. – Widzimy, że rosyjska armia ucieka – powiedział.

W dodatku ukraiński włodarz stwierdził, powołując się na nieoficjalnie informacje, że rosyjskie władze mają także uciekać z miejsc, które zostały zajęte w 2014 roku.

Wojna na Ukrainie

Konflikt zbrojny na terytorium Ukrainy rozpoczął się 24 lutego bieżącego roku. Działania wojenne na terytorium wschodniego sąsiada Polski trwają do dziś. Jednym z najbardziej zaangażowanych krajów w pomoc dla walczącej Ukrainy jest Polska.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe